| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna nu imi mai este asa de buna prietena.Este egoista si practic vrea sa ma fac de ras cand ar putea sa faca ea acel lucru fara sa se intample nimic.As vrea sa racesc relatia cu ea,insa stam foarte aproape si ne vedem si zilnic, mai ales ca suntem la aceeasi scoala.Voi cum ati face?

Răspuns Câştigător
| DejaVuDoc a răspuns:

Parerea unui baiat: motivul de cearta este exact acela pe care l.ai scris, de ce sa te faci de ras? daca da inapoi poate se schimba si ramaneti prieteni nu doar prin rautate si ceva gen: nu ma mai cauta

| Sophie02 a răspuns (pentru DejaVuDoc):

Pai da stiu. faza e ca e greu ca ne cunoastem de vreo 7 ani. Faza e ca i-am iertat o gramada de chestii care erau de neiertat si am observat ca mai mereu cand imi place de un baiat incepe si ei sa-i placa, asa..instant straight face Cu vreo 3 baieti mi s-a intamplat asa.

| DejaVuDoc a răspuns (pentru Sophie02):

Grav, tipa nu are prieten? adica stiu si eu, daca se da la tipi de care te indragosteti tu, inseamna ca te crede superioara, si vrea sa te coboare, daca ea vede ca iti place de un baiat, probabil crede ca e ceva important la el, si cauta sa il aiba, sa fie mai buna ca tine, normal ca daca o intrebi spune "nu", dar uita.te la comportamentul ei, se baga in discutii peste tine? sau cand nu are habar despre ce se vorbeste vrea sa se incheie discutia? adica, semne care sa arate ca nu iti este inamic, ci de fapt este geloasa pe tine, esti mai frumoasa ca ea? poate asta e motivul, tu poti sa ai ce ea nu are si asta o frustreaza

6 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Nu iti cam este prietena. Iar ca sa racesti relatie cu ea... Pur si simplu o faci. Incearca sa iti petreci timpul cu alte persoane, cu alta gasca dar care sa nu o includa. Sau daca este si ea prin preajma, fii indiferenta.

| Bubbles a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie. incearca sa fi mai rece cu ea, dar nu dintr-o data. Nu ii mai raspunde la sms-uri si daca te intreaba ceva raspundei cu indiferenta. In cateva zile isi va de seama ca o respingi si te va intreba ce ai.
Daca vrei sa ramai prietena ii zici ca esti suparata pe ea, daca nu trateaz-o in continuare cu indiferenta

| Andreea304 a răspuns:

Pai trebuie sa-i spui ce simti.Si ar trebui s-o intrebi de ce face aceste lucruri. Poate ai ranit-o cu ceva si nu ti-ai dat seama.Cateodata mai ranim oameni fara sa ne dam seama ca sufera.

| Andrada_Barbu_1998 a răspuns:

Hei! Stiu cum e! Tot ce trebuie sa faci, e sa-i spui ceea ce simti! Adevarul este tot timpul cel mai bun lucru! Nu puteti fii prietena daca ea isi bate joc de tine incontinuu! O prietena buna, te-ar apara, nu te-ar trada! Sfatul meu! Sper ca te-am ajutat!