| anonim_4396 a întrebat:

Buna, prietena mea face 18 si vreau să-i fac un cadou, niste idei mai originale aveti? De pot să-i cumpăr să-i placă, din cate stiu ei îi place make up, dar eu nu ma pricep deloc sa cumpăr un set complet de machiaje. Sau ce le mai plac fetelor mult cadou?

14 răspunsuri:
| Clytia a răspuns:

O carte de dragoste.

| Nume6 a răspuns:

Un tablou cu voi doi pictat în ulei, creion etc...o să o dea pe spate. happy Există firme care se ocupă cu asta, găsești pe net unele din orașul tău. Fetelor le mai plac și bijuteriile, un set cu cercei și brăţară, sau brăţară și colier de argint sau aur o să o încânte. Sau poţi lua un lănţișor de aur. Sau mai frumos un lănţisor sau brăţară cu poza voastră în ea. Poţi să le dai mesaj celor de la Avon și ei te vor îndruma ce trusă de make-up să iei din gama lor. Sau un parfum mișto de pe eMAG sau avon i-ar plăcea mult de tot, fetelor le plac parfumurile. Poţi să îi iei un set de îngrijire corporală de la Avon, tot așa le dai mesaj și știu ei ce să îţi recomande pentru bugetul tău happy Orice i-ai lua dacă te iubește o să fie în culmea fericirii iar cadoul tău o să fie cel mai important dintre toate care le primește, gestul contează nu cadoul în sine cu ce conţine elwinking

| DuckDodgers0 a răspuns:

Cauta un magazin (online) de machiaje si alte chestii si cumparai un card cadou, astfel sa isi poata lua ce isi doreste. Sau i-ai un langisor cu pandativ cu te iubesc in 100 de limbi (gasesti pe Emag, aparent e si la reducere), sau daca vrei sa ramai la ceva clasic i-ai un parfum si un buchet de flori. Succes! Spune-i, la multi ani, din parte mea happy

| Littledoctor26 a răspuns:

Buna! Ma pricep eu la machiaj. Iti pot recomanda niste "chestii" care garantat ii vor placea. Un set de pensule ZOEVA, o paleta Anastasia Beverly Hills(recomand Norvina), o paleta Huda Beauty(recomand Desert Dusk). Astea le gasesti la Sephora. Sau poti incerca un ruj rezistent de la Mac(gama Retro Matte), cu siguranta va aprecia! happy Sau, ca varianta mai accesibila ca pret, poti incerca paletele de machiaj de la Boys n Berries(le gasesti pe makeupshop.ro, sunt vreo 80 de lei, cred). Mult succes! Si nu uita de flori, trandafiri albi sau rosii! happy

| No10 a răspuns (pentru Littledoctor26):

Păi eu as vrea sa îi iau un fel de kit complet, de cate chestii sunt nevoie? Sau ai putea sa-mi recomanzi un set complet?

| Madaq a răspuns:

Ii poti lua un trandafir criogenat.

| DuckDodgers0 a răspuns (pentru Madaq):

Mi se pare foarte neinspirat

| No10 a răspuns (pentru DuckDodgers0):

Ce t-i se pare neinspirat? Eu am întrebat ce le mai place fetelor, la sfarsit. Dacă t-i se pare neinspirat, si sti tu mai bine, răspunde la intrebare. Nu da răspunsuri seci de tăran ca nu intereseaza pe nimeni!

| DuckDodgers0 a răspuns (pentru No10):

Eu doar am zis ca un trandafir crinogenat mi se pare un cadou banal!

| No10 a răspuns (pentru DuckDodgers0):

A,nu văzusem scuze. Asa este!

| LeonardoMihai a răspuns:

Salut, orice îi faci cadou eu aș adăuga și un starmap pe lângă, dacă vrei un cadou mai original și mai impresionant. Un starmap e o hartă cu stelele și constelațiile de pe cer dintr-un moment și loc important pentru ea sau pentru voi. Vezi mai multe aici: https://www.starmaps.ro/