| Vindicate a întrebat:

prietena mea m-ar lasa pentru cel mai bun prieten al ei?
Deci sunt cu aceasta fata de 2 luni si ea are un prieten bun (best friend gen ) care vorbea cu ea de mult timp, cu mult inainte sa vb noi. El mereu o face sa rada si pare fericita in preajma lui. Eu am observat asta si mereu incerc sa-i fac pe plac in orice privinta.
prima luna era foarte,,roz", mereu dupa ce o intrebam,, ce faci? :* " imi scrie ca face bine si cum se simtea si ce facea si alea alea. dar acum imi raspunde sec gen : bine. desigur ca cand ii zic ca o iubesc zice ca si ea. Odata m-am indoit foarte tare de ce simte ea pentru mine pentru ca pentru ca am vazut un om beta pe strada si s-a impiedicat si i se vedea putin fundu si mi-a spus sa nu rad dar nu m-am putut abtine si nu mi-a vorbit toata seara (erau zilele judetului). Cand am condus-o acasa ea nu imi vorbea si evident ca a spus ca vine si best friendul ei cu care vorbea si radea si pe mine era suparata.
dupa ce a plecat tipul, am ramas doar eu cu ea. o intrebam frumos ca de ce e suparata pe mine si nu imi zicea nimic la orice intrebare; asa ca am intrebat-o,, ma iubesti?" si atunci s-a oprit si a stat vreo 7 minute si se uita in ochii mei si mi-a zis ca,, da prostutule" si ne-am sarutat. Azi dimineata i-am scris,, neata iubire, ce faci? :* " si ea a zis bine acum m-am trezit si dupa vreo o ora a zis ca pleaca afara, si am intrebat-o unde, si nu a zis nimic asa ca nu i-am zis "na bine, sa ai grija de tine"si dupa vad pe facebook ca posteaza ca se uita la film cu tipu ala si dupa vreo 3 ore ca e tot la tipu ala si se joaca gta ( serios gta, pe langa ca nu imi zice unde merge mai da si check in...). mereu cand nu imi zice unde merge, ea merge la el si i-am zis ca sa imi spuna unde merge sa nu ma mai faca gelos dar tot asa face. Azi a plecat la el la 12:30Pm si acum cand scriu asta e 9:37 pm si nu mi-a scris nimic desi are internet acolo la tip...
nu mai suport asa deci pana acum nu am crezut ca te poate durea inima (cand ma gandesc ca ma inseala pur si simplu ma doare). oare ma va lasa pentru cel mai bun prieten al ei?

Răspuns Câştigător
| Flaviucu a răspuns:

Te inteleg perfect, in primul rand tu ar trebui sa fi pe primul loc(parerea mea, asa ar fi normal). Cred ca ea nu isi da seama ca te face sa suferi si nu te baga in seama pentru ca deja pari "disperat" dupa ea, vrei sa stii tot ce face, unde e, cu cine e. Nu-i mai da asa multa importanta, daca tine la tine o sa-si dea singura seama ca nu mai esti tu, ca nu iti mai pasa asa mult de ea, ca nu esti asa curios ce face, daca nu observa, las-o balta. Daca observa si iti spune ca te-ai schimbat, atunci e momentul sa-i spui prin ce ai trecut, ce ganduri aveai, ce face cu baiatul ala, unde e, de ce nu iti raspunde. Te sfatuiesc sa fi indiferent cu ea PANA ISI DA SEAMA ce face cu tine, dupa, poti fi tot tu. Griji-te.

2 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Te inseala si tu poti vedea asta doar ca nu-ti dai seama! O data ce rade mai mult la ala si se duce la ala fara sa stii tu, da check in pe fb ca e la ala si toate alea, e clar ca pe tine te tine doar asa s-o scoti la un suc, o cafea acolo, te foloseste, nu te merita!

| Vindicate explică (pentru RB26DETT):

Ea niciodata nu ma lasas sa-i cumpar lucruri sau suc sau etc pentru ca are impresia ca profita de mine...