| menotyou444 a întrebat:

Sambata m-a prins controlorul. Eu am 11 ani si eram cu o prietena. Aveam bani de bilet dar nu era deschis si afara ploua cu gheata si nu aveam umbrela si ne-am luat inima in dinti sa urcam in tramvai fara bilet. Eram doar noi doua in tramvai si au urcat 2 controlori straight face si ne-au dat amenda eu am zis toate datele corecte si prietena mea la fel in afara de adresa doar ca a dat adresa unei prietene. Controlorul a zis sa venim intr-o respectiva statie la ora 17:00 am fost dar nu era nimeni straight face si au trecut 3 zile de atunci. Am sa primesc o amenda? Pentru ca daca afla tata ma omoara eu am doar 40 de lei la mine. Cand eram in tramvai controlorii ne-au dus in capat si nu trebuia sa mergem acolo. Am aratat si banii de bilete dar tot nimic. Va rog sa ma ajutati multumesc happy

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cred. Au facut misto de voi. Cred ca nici nu pot sa va amendeze neavand buletin. Ai fost si fraier ca i-ai spus datele. N-au voie sa va retina. Pot intra la belele daca aveti dovezi ca nu v-au dat voie sa coborati. Trebuia sa va dea jos la prima statie si sa anunte politia. Asa ca nu cred!

| PinkTerror a răspuns (pentru Salontanul):

Exista si varianta sa te duca la capat pentru a iti lua datele daca au un centru acolo.

INSA fara buletin nu au cum sa inregistreze datele. Si cum politia nu a venit atunci nu exista dovada unei infractiuni.

Voi ati scapat de amenda in momentul in care ai pus piciorul in afara tramvaiului si nu aveau buletinul vostru.

Multa bafta in continuare.

| Salontanul a răspuns (pentru PinkTerror):

Paisi de ce imi raspunzi mie si nu celui ce a pus intrebarea? Cam acelasi lucru l-am sustinut si eu!

| PinkTerror a răspuns (pentru Salontanul):

Ca sunt obosit?

| Salontanul a răspuns (pentru PinkTerror):

E Ok!