| Riuzaky999 a întrebat:

Buna seara, a-si vrea si eu cateva sfaturi, povestea mea incepe in felul urmator. Eu am cunoscut-o pe X acum 3 ani. si ne a fost foarte bine pana vara trecuta cand ne am despartit pentru 3 luni din cauza mea ca nu stiam sa ma port ne am facut alte relatii, ea imi promisese ca nu va mai fi cu nimeni niciodata la vremea aceea, ne am impacat pana la urma la sfarsitul verii trecute dupa 3 luni de zile, la inceput am fost ca prima data, dupa aceea a inceput sa fie posesiva am inceput si eu, nu mai aveam voie fb nu mai aveam voie sa ies afara si nici eu nu o lasam nu stiu de ce nu a fost increderea aia vroia sa o iau de nevasta tin cont ca avem 19 ani, ce sa mai spun ne am dat tot ce era posibil de la bani pana la orice planuri de viitor si etc va dati seama tot ce era posibil pe pamant eu cu ea am facut si era ca un vis asa inchisi cum eram intre ghilimele noi 2 fara prieteni fara nimic, la sfarsit incepusem sa o mint adica ii ziceam ca ma culc si ma jucam la pc sau ieseam afara cate o ora fara sa o insel sau etc, acum 2 sapt a inceput chinul pentru mine acum va spun mai pe scurt ca nu a s avea timp sa povestesc tot, acum 2 saptamani a inceput vacanta eu nu am avut chef in ziua aia de nimeni si i am spus sa se duca acasa ca vreau sa fiu singur ea a crezut ca o dau afara ca nu vreau sa fac nimic cu ea, mai departe nu am mai prea vorbit si acum aflu ca vorbeste cu altcineva, sunt 80 la suta sigur, dupa atat timp nu mi vine sa cred eu unul am plans nu mi a venit sa cred ca traiesc la fel ca asta vara acelasi sentiment exact aceiasi luna ca anul trecut cand ne despartisem iarasi, dati mi niste sfaturi ceva eu unul incerc sa trec peste nu mi dau seama cum ea poate sa promita ca orice ar fi nu ne despartim si se apuca sa vorbeasca cu unul mai mic ca ea cred eu care nu imi e nici la jumate moral sau fizic.
Ce pot eu sa fac acum cand ma milogeam de ea ca niciodata sa ne impacam 3 zile la rand pana astazi cand am realizat ca nu stiu nu mai are nici un rost. incerc sa trec peste dar ma tot gandesc si imi e greu am spus si parintilor si tot nu prea pot decat foarte greu. daca a ti putea sa ma ajutati cu niste sfaturi ce sa fac eu acum. tin sa mentionez ca nu i am acordat asa multa atentie dar am facut destule pentru ea si invers dar sa ii placa asa de ala dintr o data nu stiu poate ii gasesc eu scuze nu am nici o idee. astept sa mi scrieti si mie ce parere aveti poate va detailez mai mult. scuzati mi gramatica chiar m am grabit sa scriu.

Răspuns Câştigător
| ryzoO0 a răspuns:

Nu este nici o problema este un hop mai greu de sarit, dar nu trebuie sa iti zica nimeni nimic faci ceea ce simti dar fa, o bine daca nu te simti liber si in pielea ta langa o persoana nu este ea acea persoana si ma refer la ce, a alesa pentru tine.Am patit, o si eu am trecut cu greu dar"nu ai pierdut o lupta ai mai castigat inca 10000 de modalitati pentru a gasi ceea ce vrei cu adevarat" sper sa te ajute raspunsul meu:* happy

| Riuzaky999 explică (pentru ryzoO0):

Mersi mult de tot. sper sa trec peste pana la urma o sa fie o lupta grea. i am dat tot si mi-am facut sperante si planuri

1 răspuns: