| MissGreenDots a întrebat:

Acum aproximativ o luna am inceput sa vorbesc cu un baiat. Initial nu imi placea, desi nu il cunosteam. Insa am tot vorbit si acum a inceput sa imi placa de el. Ce e culmea este insa ca nu m ai vorbeste cu mine. Dintr-o data. Il cautam si eu, nu doar el ma cauta, insa in ultimul timp daca eu nu il caut, nu o face, si eu nu mai consider ca e ok sa incep mereu eu conversatia. Cred ca devin stresanta daca fac asta. Ce credeti ca ar putea fi? De ce nu mai imi vorbeste? Mentionez ca nu l-am jignit, nu imi sta in fire, si am vorbit cum se cuvine. Deasemenea nu am vorbit cu nimeni altcineva in perioada cand vorbeam cu el si nici acum nu vorbesc cu alt baiat.

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Sunt mai multe posibilitati.
In primul rand, te poate evita pentru ca ori nu stie ce sa-ti mai spuna, ori considera ca ce-ti spune, te plictiseste, si tu stai cu el din mila, sau ceva de genul.
Alt motiv, ar fi ca a vorbit atata timp cu tine, incat ii este frica sa nu devina stresant, si vrea sa faca o pauza, sa nu vina el mereu la tine, si sa nu para un obsedat, lucru pe care-l fac si eu uneori, adica nu scriu mereu persoanei cu care vreau sa vorbesc, ca sa nu par foarte stresant.
Sunt fel si fel de motive, dar acum imi vin in minte doar cateva, deci ori alea de sus, ori el nu te place atat de mult incat sa vra sa continue conversatiile cu tine, ori poate crede ca tu nu-l placi, si prefera sa se retraga decat sa mai incerce ceva ce stie ca nu v-a reusii, ori pur si simplu devine mai timid, adica ii place de tine, si ii este rusine sa mai discute cu tine.
Oricare ar fi, continua sa vorbesti cu el, nu des, nu non-stop, dar continua sa vorbiti, si in timp iti vei da seama care din motivele de mai sus este.

| Zabbyel a răspuns:

Daca nu te baga in seama happy n'are poate ce zice / conversa cu tine.
sau il plictisesti (si evita in a conversa cu tine)
sau nu te place suficient de mult happy
Dar cel mai mult ma inclin spre idea ca nu are ce spune/conversa / povesti cu tine...

| Mihai_Myshu_1994 a răspuns:

Te indragostesti de o persoana doar dupa ce o cunosti mai bine.