| AmokZahltag a întrebat:

Buna seara, in seara asta mi-am stors creierii sa mai fac niste versuri si ma doare capul de-mi vine sa mor. Nu postez intrebarea asta ca sa-mi recomandati un analgezic bun, ci ca sa va dati cu parerea despre versurile mele facute in graba, sper sa va placa, poezia ca sa ii spun asa se numeste Omul din oglinda. Citire placuta si sper ca am mai evoluat de la ultima mea incercare(vezi prima mea intrebare):

Exista ceva pe lume ce urasc mai tare decat pe tine
E vorba de tipul din oglinda ce-ncearca sa ma domine
Vad in jurul meu oameni inecati in propria minte
Si-au lasat in urma speranta de a merge inainte
Nucleul acestei uri imense ce m-a cuprins
Este adanc ingropat in mine si greu poate fi stins
Sunt hotarat sa lupt pana la capat pentru ce-mi apartine
N-o face pasi gresiti, la sfarsit stiu ca mie-mi va fi bine
Privirea aia cinica, ce aproape te baga in pamant
Caracterizeaza un om care usor te poate lasa infrant
Te dezarmeaza-ntr-o secunda, fara vreun cuvant
O sa te rogi sa fi fost de 10 ani in mormant!
Deodata figura aceea bine cunoscuta incepe sa se extinda
-mi dau seama ca sunt siroaie de sange ce scurg de pe oglinda
Mai multe reflexii se vad cazand zgomotos pe gresie
Sunt doar eu, intr-o alta stare grava de depresie!

Sunt acea persoana care-ti face probleme zi de zi
Sunt acel gand care-ti da idei, si vreau sa stii
Ca-mi voi face treaba cu sau fara vointa ta
Tu esti ce crezi ca esti, iar eu vreau sa schimb asta!
Sunt acea persoana care-ti face probleme zi de zi
Sunt acel gand care-ti da idei, si vreau sa stii
Ca-mi voi face treaba cu sau fara vointa ta
Tu esti ce crezi ca esti, iar eu vreau sa schimb asta!

Omule, mi-am calcat pe morminte cu un scop bine definit:
M-am saturat sa te holbezi la mine si sa fii dezamagit!
Uite-te la tine, nici nu te mai recunosti, fi sincer
Am fost acolo sa te-mpiedic de la o catastrofa, sa pleci in cer!
Defapt, sa plecam amandoi, caci suntem uniti pana murim
Legati cu catuse, incarcerati, pe scurt: condamnati sa suferim!
Ma uit in ochii tai, par doar niste site ce cern fara oprire durere
Si vine din sufletu tau, o epava pe fundu oceanului, plin de tacere!
Gandeste-te bine la ce va urma, sa fii prudent, fi suspicios cu toti
Poate gasesti cale sa scapi de mine, ar bine pentru amandoi dar nu poti!
Avem o onoare de aparat, un caz nou de castigat!
Deci nu zi ca viata nu mai are rost, asta e doar un moft, nu fi prost.
Iti dau un sfat, ca tot suntem blestemati sa stam ca doi siamezi
Nu-ti mai plange de mila, frate, du-te sa actionezi!

Sper sa incapa totlaughing V-am pupat si noapte buna!

13 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Deci e foarte frumoasa love struck bravo, chiar ai talentwinking
mai astept si alte poeziiwinking
eu zic ca ar fi bine daca ti-ai face un blog sau cauta un site unde poti sa-ti scrii poeziile iar altii sa-ti spuna parerea lor happy

| madalicious a răspuns:

Are rim, si imi place, foarte mult, cum le-ai rimat, chiar imi place poezia! E demna de o melodie rap. love struck

Noapte buna si tie.hee hee

| ioana181 a răspuns:

Ti-au stors bine creierii. Imi place. Sper sa le aud cat de curand si pe melodie big grin.

| SentimenteColorate a răspuns:

Fi linistit si ia-o incetu sucees

| Deyutza a răspuns:

Bv! Wow chiar suna fain...desi mi se par plictisitoare poeziile lui Eminescu, a ta e mult mai faina; e exact pe gustul meu:X se vede ca ai talent si ca ai pus suflet in versurile astea! BV inca o data si SUCCES in continuare Noapte Boona! Sa visezi pufos laughing

| ReadyToHelp a răspuns:

Super, ai talent cua devarat. Mai rar am intilnit asa tineri pasionati de poezie. Bravo tie si succese in continuare

| maria ;x a răspuns:

Bravo!happyChiar ai talent, imi place foarte mult.

| cryssy95 a răspuns:

Ce tari sunt versurile:X:X

ai ff mult talentwinking

abia astept sa le aud intr'o melodielove struck

| Dana_8418 a răspuns:

Wow ai talenthappy ii soperba mersi si tie:*

| Азбука a răspuns:

"AmokZahltag intreaba:... Nu postez intrebarea asta ca sa-mi recomandati un analgezic bun, ci ca sa va dati cu... " capul de pereti dupa ce veti citi.

Ca probabil asa va pati acela care va citi pana la capat laughing

"Nu-ti mai plange de mila, frate, du-te sa actionezi!" - Exact! Fa ceva pentru tine, cat se mai poate straight face

| inutsa a răspuns:

WOW sincer e ultima piesa de suflet buna pe care am auzit-o in ultimul timp.ai talent asa ca fa ceva cu el.Noapte buna si tie si vise scumpici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte frumoasa poezia ta.Si mie imi place foarte mult poezia ta. Felicitari. Sper sa mai faci poezii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti viata mea-Poezie noua
Tu esti viata mea
Si tu nu ai incredere in mine
Iar eu voi fi mereu langa tine
Si mereu te voi iubi
Oriunde o-i fii te voi gasi
Oriunde te duci te voi urmari
Vei fii bolnav v-oi veni la tine
Ma vei iubi, te voi iubi,
Oriunde te voi gasi te voi saruta
Promit iubirea mea ca nu
Te voi mai face sa mai plangi
Din cauza mea
Suferi tu mult
Ca eu nu te vreau
Dar promit in genunchi
Ca-ti voi canta o melodie
Si-ti voi sterge lacrimile
Si te voi saruta
Te voi lua in brate, nu te voi mai alunga
Decat sa pierd iubirea ta
Mai bine tac si te sarut
Ca esti iubitul meu
Mereu voi fii langa tine
Ma vei suna, voi veni sa te vad
Si-ti promit ca nu te voi mai rani
Oricum nu vei mai fii suparat ca te iubesc
Vei fii suparat daca eu nu te voi iubi
by frumusica_scumpickcoollove12-id-ul meu de mess
pentru iubirea mea stan daniel.