| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU! daca as zice ca as vrea sa ma sinucid ce mi-ati zice?! in afara de nebuna,psihopata sau nu in toate mințile... daca ati sti ca ce mi-ati spune m-ar ajuta, fără sa ma judecați?

12 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ți-aș recomanda să mergi la un psiholog bun.

| simplegirl2 a răspuns (pentru mihai69):

NU cred ca ar ajuta....defapt cred ca Nu ajuta deloc...ei te sfătuiesc si încearcă sa te ajute dar nu stiu sau nu cred ca ar putea înțelege prin ce trece aceea persoana daca nu au avut ei stările acelea :/nu zic ca nu ajuta deloc, sa zicem ca in 80%din cazuri da, dar in celelalte 20%cum ramane?

| mihai69 a răspuns (pentru simplegirl2):

Dacă nu ajungi la motivul real care te împinge la gestul ăsta, cum crezi că ai putea fi ajutată? Crezi că un simplu utilizator TPU ar reuși minunea asta?!? Atunci de ce nu și un specialist?

| simplegirl2 a răspuns (pentru mihai69):

Nu am vrut sa spun ca Nu Poate Un pshiolog ajuta...Sunt de acord cu acest lucru ca in cele Mai multe cazuri psihologii te ajuta enorm...dar in capul meu Nu

| simplegirl2 a răspuns (pentru mihai69):

Cred ca in cazul acesta Nu tine de psiholog... uneori doar Cand ai ganduri de sinucidere fara Un motiv, Fara sa vrei Mai exact; adica Asa ai o stare interioara:apar si dispar.Asta e Viata Nu o poti controla totdeauna!sad

| sofisis a răspuns:

Unii vreti sa va omorati din plictiseala. Eu m-am convins de asta. Toti bolnavii de cancer, cu varste de la 1 la 70 de ani se lupta sa traiasca. Platesc zeci de mii de euro pe tratamente. Si voi care aveti totul cat de cat organizat, va f***ti pe ea de viata doar asa, ca asa v-a traznit voua. Mergi in spitalul oncologic de copii. Sa vezi acolo cazuri pe moarte, cata energie au si cata pofta de viata au copiii aia. Si cat de rau le pare ca vor muri, pentru ca toti stiu ca sunt sanse mari sa moara... Daca si dupa aia consideri ca ai vreun motiv sau vreun drept sa curmi o viata sanatoasa (adica pe a ta)...fa-o!
A, si sa nu te gandesti ca iti distrugi parintii, prietenii, nemurile etc. Nu, n-are rost sa ne gandim la d'astea. Ca parintii poate vor avea nevoie de internare la nebuni. Ca pot muri si ei etc. Sa fim egoisti pana la capat, zic. Hai bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce numar de telefon ai?

| simplegirl2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar de ce vrei nr? nu zi ca vrei sa MA consolezi sau sa MA sfatuiesti

| anonim_4396 explică (pentru simplegirl2):

Nici vorba, din contra, sa te sprijin in demersurile tale laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa ceea ce simti, eu am avut o incercare si a esuat, tu fa ce simti pe moment, nu vei regreta.

| simplegirl2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inca Nu am ajuns la fapta; doar la gand, vreau sa spun ca de Mai multe ori am aceste ganduri; uneori Fara Un motiv, care Pana la urma au trecut

| anonim_4396 explică (pentru simplegirl2):

De ce n-ai pic de mila de noi, chiar vrei sa avem o viata plictisitoare? Ce facem fara toate clonele tale laughing