| Clau01 a întrebat:

Spuneti-mi si mie daca e afecteaza la ceva DEXTROZA! Mi-a recomandat cineva sa iau, fac sala de 4 luni si sunt cam slab, si sa pun masa... Pareri? FUNDA!

5 răspunsuri:
| Morphines a răspuns:

Din cate stiu eu, Dextroza este folosita pentru altceva, dupa antrenamente, pentru refacerea stocului de energie, dar daca vrei sa iei in masa, nu trebuie sa iei tot felul de chestii. Prin simplul fapt ca faci sala/sport este sufficient. Doar sa nu apara efecte secundare, mai stii!?winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Morphines):

"Prin simplul fapt ca faci sala/sport este sufficient", serios? muschii NU CRESC in timpul exercitiilor, ci in perioada de ODIHNA. si DIN CE sa creasca, doar din stimul?

In niciun caz

| Ciocolatefrenchblue a răspuns:

Ma frate nu va inteleg pe astia care merg la sala, si eu fac sala si iti pot da un sfat.nu iti trebuie astfel de suplimente pentru a lua in greautate, daca ai o dieta buna nu iti trebuie siplimente de genul acesta, ca proteine, dextroza si alte genuri pentru ca au un efect de putina durata. Mananca bine si sanatos si o sa vezi rezultate. iti trebuie o dieta bogata in proteine si carbohidrati.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ciocolatefrenchblue):

Dextroza ajuta la recuperarea dupa efort

| Clau01 explică:

Eu nu iau proteine si ce mai zicea ala, niciodata nu am luat medicamente sau altceva sa cresc, tot pe vitamine naturale am fost, fructe si altele... dar nu zic ca nu am pus pe mine in 4 luni, si in brate am pus 6 CM, natural, dar asa sunt eu mai slab, si la corp ma refer abdomen piept.