| Chocolateiseverything a întrebat:

Stiti cumva cu ce sau cum sa scap de cosurile de pe fata? Am fost la farmacie si mi-a dat o crema visibily clear, care o foloseste o colega si spune ca a ajutat-o mult si ia trecut. Am folosit si eu crema dar nu a facut nimic sad Stiti altceva? Sfaturi va rog. happy

Răspuns Câştigător
| Claudys a răspuns:

Daca esti in perioada pubertatii, e normal sa ai cosuri. Consulta un dermatolog si pe baza a ceea ce el iti recomanda mergi lòa farmacie. Lasa ce au luat prietenele tale pentru ca tenul si cauza pot fi diferite happy O seara placuta! P.S.(foarte important, nu folosi fonduri de ten, nu acoperii fata cu BB cream sau Fond de ten pentu ca mai rau faci. Incearca sa nu te speli pe fata dimineata, sapal-te la pranz si seara inainte de culcare, dimineata nu, mai ales ca e iarna si afara e foarte frig, iar seara tenul produce sebum, acel gras, iti protejeaza fata dimineata)

| Chocolateiseverything explică (pentru Claudys):

Multumesc pentru sfaturi
! si nu, nu folosesc fond de ten. eu vreau sa imi dispara de tot nu doar sa le acopar happy

| Claudys a răspuns (pentru Chocolateiseverything):

Cu placere happy

4 răspunsuri:
| bbbianca a răspuns:

Incearca Zineryt, e solutie-medicament si se elibereaza pe baza de prescriptie medicala. Pe mine m-a ajutat destul de mult. Pe langa asta, cu timpul vor trece cosurile.