| pufyy a întrebat:

Stiti cumva daca s-a aprobat acea lege prin care poti lua permisul de conducere la varsta de 17 ani cu conditia ca sa conduci cu un adult care are carnet in dreapta? Eu acum am 16 ani iar in noiembrie fac 17 as putea sa dau in iulie de permis si sa-l primesc la implinirea celor 17 ani?

1 răspuns:
| Some0ne a răspuns:

Eu credeam ca deja s-a aprobat. Vreau sa spun ca am un coleg de clasa (clasa a X-a), are 16 ani si are de ceva timp masina si conduce, dar are smart, masina de aia mica...
Nu ma prea pricep, sunt fata big grin