| uNknowN95 a întrebat:

( stiu ca nu-i cea mai buna categorie dar na)
Luni trebuie sa fac o sceneta scurta cu 3 personaje pentru ora de limba engleza si nu am reusit sa gasesc nimic bun. Aveti vreo sugestie?

1 răspuns:
| Robu_Emilia_2000 a răspuns:

Sper sa iti fiu de ajutor. In primul rand aceasta sceneta ar trebui sa aiba multe dialoguri scurte dar care sa dea bine, aduca sa aiba farmec. Ma gandesc ca sceneta trebuie facuta in limba engleza si poti sa te inspiri dintr-un dialog de prin comediile romanesti sau universale si sa le traduci in eneza. Gen, sa faci o mica sceneta sa zicem cu Romeo si Julieta si inca cineva. Gandeste-te la ceva captivant cu reploci bune si nu vei da gres.