| MadalinaTofan a întrebat:

Bună! Sunt anul 1 medicină dentară Iași buget și doresc să mă transfer în anul 2 la umf Carol Davila. Dacă transferul este acceptat, eu voi fi obligatoriu la taxă toți anii facultății? Dacă da, știe cineva cât este taxa? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| IarsiIar a răspuns:

Tu vrei de la medicina dentara la medicina generala? Nu cred ca se poate. Intereseaza-te.
Dar in cazul in care reusesti (privatii sunt interesati doar de bani, nu de rezultate), cu siguranta vei fi la taxa.

| MadalinaTofan explică (pentru IarsiIar):

Tot la medicină dentară vreau. Sunt și eu sigură că voi fi la taxă, cel puțin în anul în care mă transfer. Eu sunt curioasă dacă e obigatoriu toți anii de studiu să fiu la taxă, chiar dacă pe parcurs o să am medie de buget.

| IarsiIar a răspuns (pentru MadalinaTofan):

Daca pe parcurs faci medie de buget, adica mai mare decat a ultimului de la buget, faci cerere si poate ai noroc sa intri.