| Baddiexoxo344 a întrebat:

Buna! Sunt clasa a 7 a si recunosc din tot sufletul meu NU IL SUPORT PE PROFESORUL MEU DE SPORT. El are elevi preferați mi se pare ca se uita dupa "corpul " feletor plus ca nu intelege unele fete. Majoritatea colegelor mele nu il suporta dar csf trebuie sa tacem si sa înghițim pana la finalul clasei a 8 a. Am dat proba la gimnastica unde spunea ca trebuie sa facem 7 elemente, bun am dat sa fac al 7 lea element Adica rostogolirea si m-am dezechilibrat si nici macar nu a venit sa ma intrebe daca am patit ceva (pe mine m-a luat rasul cand m-am dezechilibrat pentru ca imi era frica sa nu rada colegi) vreau sa spun ca mi-am pus 8… in condițiile in care cand nu am putut sa fac din cauza problemelor am venit in ghete deoarece afara era zapada si ma gandeam ca daca tot nu pot sa fac sa vin in ghete. Le-a pus unor fete care sa fim serioși nu meritau nici 9 sau 10 si venea cu pretextul ca "voi ati fost cuminți si ati venit in echipament sportiv". Va dati seama ca m-am prins ca vorbeste despre mine si prietena mea. La proba prietena mea a venit cu aceeasi pantaloni cu care a dat si anul trecut proba la sol si VINE profesorul si incepe sa zica ca eu iti pun 9 ca nu ai venit cu echipament sportiv, POFTIM? PRECIZEZ CA PRIETENA MEA A FACUT ELEMENTELE PE CARE LE-A FACUT ELEVA DOMNULUI PROFESOR PREFERATA. Mda nu stiu ce sa ma mai fac este ff enervant si un coleg a facut 2 elemente LA PROPRIU (nici alea corecte) si i-a pus tot 8. Eu care chiar mi-am dat silință.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La scoala mergi sa inveti la orele cu materii si sa executi ceea ce profesorul de sport iti cere.
Pentru acest lucru nu trebuie sa placi profesorii, doar sa inveti si sa te pregatesti bine la orele respective.
Profesorii de sport au voie sa va scada nota la sport daca veniti fara echipament sportiv adecvat.

Invata sa nu mai comentezi aiurea ce spun si va cer profesorii, ca mergi la scola sa inveti, nu sa faci parada modei ori sa comentezi aiurea ce fac unii si altii.

Vezi-ti de propria-ti persoana, ca fiecare are gura sa faca reclamatie daca are ceva de reclamat la directorul scolii.
Nu te mai comporta ca un copil isteric sau acru, ca nu este nromal, nici macar sa-ti bagi nasul in viata si problemele prietenelor.

| Baddiexoxo344 explică (pentru Violleta2022):

Buna nu cred ca ai inteles bine. Profesorul e cel decăzut aici nu eu …Se uita intr-un hal la corpul fetelor NU MI SE PARE NORMAL

| Violleta2022 a răspuns (pentru Baddiexoxo344):

Atunci este probleme acelor fete sa-l reclame, nu a ta!
Ca-n cazul asta si tu te uiti, odata ce vezi la ce se uita el...ca tot acolo te uiti si tu.

In orice caz, de la uitat nu ti se intampla absolut nimic.
Atata vreme cat nu atinge cu mana si nu afce avansuri verbale acelor fete, nu este ilegal!

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Bună, exista și astfel de persoane, treci peste, nu are rost sa te stresezi pentru o materie care nu prea contează.

| Baddiexoxo344 explică (pentru Alexia999997777777777777):

Stiuu ca nu are rost dar totusi imi strica dispoziția mereu

| ZappyTv69 a răspuns:

Salut!
Nu te enerva pentru asta! Trebuie să îl suporți încă un an! Razi și tu in mintea ta că astfel de oameni ajung la scursura societății!
Succes la alte ore importante, că nu pierzi bursa din Londra că ai un 8 la sport! happy

| cristimacheama a răspuns:

Și eu am avut o experiență cu un profesor din-ăsta. Reclamă-l la director și dacă nu face nimic, zi-le la părinți să vorbească personal cu profesorul.

| Crhis a răspuns:

Tot ce ai scris aici a fost mai degeaba. Astea sunt as putea spune greutatile in scoala, e ok sa nu iti placa de un prof din cauza ca mereu iti comenteaza cate ceva sau iti da o nota mica dar nu trebuie sa te victimizezi pe chestia asta al trebui sa razi si sa treci peste. laughing Bine acum te inteleg si eu putin ca si eu fac parte din generatia asta mai destrabalata si crescuta in puf dar again, nu ai de ce sa ramai fixata pe chestia asta

| utilizatorsexy a răspuns:

Spune le parintilor, cine te pune sa taci si sa inghiti ceva ce nu ti convine?

Mergi frumos cu un parinte la scoala si discutati problemele, simplu