| Graur122342332 a întrebat:

Buna,sunt clasa a VII-a si a-s vrea sa dau la liceu militar Alba Iulia.Pana acum in clasa a V-a am avut media generala 9, 78 iar in clasa a VI-a media generala 9, 40. Nu sunt nici cea mai buna din clasa dar nici ce-a mai rea. adica ma aflu printre primii zece. Voua cum vi se mar mediile si credeti ca a-s avea sanse sa trec la acel liceu?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca inveti pentru examen si iei note bune da.
P.S: se scrie ''as avea'' si ''cea mai rea''. Poate cu asta ar trebui sa incepi.