| Cristall155 a întrebat:

Sunt din R.Moldova şi nu am fost niciodata in România, dar as vrea sa fac o facultate de jurnalism la România.
Îmi puteti spune unde sunt scoli bune de jurnalism? Ce calităti trebuie sa ai ca sa fii un jurnalist bun?
MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calitati: sa scrii foarte bine, sa vorbesti foarte bine, sa fii curajoasa, creativa, activa, carismatica, deschisa la minte, sa stii sa faci legaturi, sa fii impartiala, la curent cu tot ce se intampla, sa intelegi mai multe domenii (economie, politic) si o cultura generala foarte bogata etc

2 răspunsuri:
| octa2021 a răspuns:

Iti recomand Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iasi, nu ai să regreți.