| Dinamovista18 a întrebat:

Sunt fata si ma uit la fotbal si la wrestling. Bine, la wrestling ma uit mai rar pentru ca m-am plictisit dar la fotbal mereu, stiu mai multe decat unii baieti, iar unele fete ma fac "baietoi", "obsedata", "ciudata". in continuare si nu mai suport.Si le spun mereu doar pentru ca nu sunt asa de atrasa de machiaj, haine, pantofi si asa mai departe nu inseamna ca sunt ciudata, dar sincer, ma fac sa ma simt foarte prost.Am incercat sa-mi fac prieteni care sunt ca mine sau ma accepta asa acum sunt, pentru faptul ca sunt " baietoi" ma imprietenesc foarte repede cu baietii, si ajung sa ma considere " pretenas " laughing. Imi place sa fiu asa dar ma simt prost cand imi spun asta.
ce ar trebui sa fac?
multumesc :*

Răspuns Câştigător
| ZambetulNebuniei a răspuns:

Te deranjeaza ca niste individe superficiale iti zic in anumite feluri (enumerate de tine in intrebare)?
Iti zic o chestie: Iti consumi energia aiurea daca iti bati capul cu ele.
Sa stii ca sunt multi baieti atrasi de fetele mai baietoase. Poate nu le convine ca tu esti inconjurata de baieti (care iti garantez ca te privesc mai mult decat ca pe un "pretenas").

Din moment ce ai prieteni care te palc asa cum esti, nu are rost sa iti pese de altii. E trist ca lumea "te incurajeaza" sa fii unic, dar totusi sa nu fii diferit de restul.

Oricum, tu bucura-te ca nu esti superficiala si banala precum individele care te catalogheaza baietoi.

27 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Si eu ma uit la fotbal de cand eram in generala, si niciodata nu mi-a zis nimeni ca sunt baietoi. cred ca e si varsta cand copiii sunt mai rautacioasi, nu-ti bate capul, oamenii comenteaza de alti oameni pentru ca ei se simt complexati, daca iti place un anumit sport nu inseamna ca esti ca un baiat, sau daca unui tip ii place de exemplu baletul nu inseamna ca e fetiscana. e o chestie de gusturi, iar gusturile nu se discuta, cand mai comenteaza vreunul de ce iti mai place sau nu spune-le simplu gusturile nu se discuta, fiecare cu ce-i place si incheie discutia.

| huuu a răspuns:

Pai si eu sunt fata si chiar joc fotbal, la inceput prieteneam doar cu baieti si nu ma intelegeam cu nici o fata, acum insa nimanui nu-i pasa daca joc fotbal sau daca port mereu pantaloni si nu fusta sau rochii. Toti prietenii si prietenile mele sau obisnuit cu asta si deacum li se pare absolut normal ca o fata sa joace sau sa priveasca fotbal. Nu te complexa din cauaza asta sau din cauza vorbelor lor, pina la urma toti vor descoperi ca a fi diferit e un lucru bun si te vor aprecia chiar pentru asta.

| Dinamovista18 explică (pentru huuu):

Sunt exact ca tine laughing :X
Imi place de tine. whistling laughing

| huuu a răspuns (pentru Dinamovista18):

In sfirsit am gasit pe cineva ca mine
ce chestii baietesti mai faci?
eu de exemplu ma joc FIFA in fiecare zi, nu am imbracat nici o rochie sau fusta de 3 ani, merg si la sala de forta si trag de fiare;

| Dinamovista18 explică (pentru huuu):

Pai joc fotbal mereu, da si mai joc fifa dar mai rar, in schimb joc counter, URASC FUSTELE SI ROCHIILE, nici eu n-am mai imbracat de mult, la fiecare botez/nunta, blugi si un tricou, dar nu fusta sau rochie. si eu o sa ma duc de la toamna la sala :X

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Sa ignori aceste rautati.Cu cat observa ca te afecteaza, cu atat mai mult isi arunca,, sulitele,, spre tine.Concentreaza-te putin si cauta sa pari nepasatoare, mai mult, sa arunci si tu cate o gluma, zambind.Cand v-or observa ca nu-ti pasa de parerea lor, isi vor cauta alta victima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fii tu insuti si sa ignori!
Ai o viata si o poti trai cum vrei tu!
Sper ca te-am ajutat:*
Funda?:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu ii mai bagi in seama. Pe mine ma fac tocilara sau mai stiu eu cum pentru ca imi place sa citesc. Si ce? laughing

| Zoey112 a răspuns:

Fi tu insuti nu trebuie sa te schimbi pentru ca asa zic niste fete. Fa-ti prieteni care te accepta asa cum esti, ei sunt prieteni adevarati. Daca te intelegi bine cu baietii ei pot fi prieteni tai happy

| Lynnfield a răspuns (pentru Zoey112):

Băietii nu pot fi prieteni cu fetele, nu sunt nici măcar ei între ei.
Există întodeauna un scop.

| Zoey112 a răspuns (pentru Lynnfield):

Eu am multi prieteni baieti, in clasa la mine sunt 18 si si ei intre ei sunt prieteni buni

| Lynnfield a răspuns (pentru Zoey112):

Nici nu mă asteptam să întelegi, esti încă la scoala, mai ai de învaţat.

| Dinamovista18 explică (pentru Lynnfield):

Complet fals. cum sa nu fie si ei intre ei? am foarte multi prieteni baieti, foarte apropiati si foarte buni, si nu mi-au cerut niciodata nimic, bani, nimic. ei ma ajuta pe mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dinamovista18):

Nu cumva e fals întreaga presupoziţie, iar schiţarea unei metafizici a prietenilor devine verosimilă prin concepţia unei transcendenţe a acestora?

| Antyss08 a răspuns:

AHahaha, o fată mi-a rupt picoarele când jucam fotbal, vai D-zeulele...
Dar îmi place feletele băiețoase, și mie si multora care îi cunoscm n-avem treabă.
kiss ya Chicken

| marktheshark a răspuns:

Nu trebuie sa te schimbi din cauza asta, fi tu insati in continuare

Răspuns utilizator avertizat
| TomyRO a răspuns:

Trebuie sa fi tu insuti.Incearca sa-ti faci prieteni care sa te accepte asa cum esti.

| vSorin a răspuns:

Fii tu însăți, dacă stau băieți în jurul tău înseamnă că te plac.winking

| mihaihiruta a răspuns:

Un sfat baietilor le plac fetele baietoase nu te lasawinking mie cel putin imi plac

| Teollyna a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa asculti de ei, adica, daca asta iti place tie, asta trebuie sa faci, in clasa sunt singura fata care socializeaza asa mult cu baietii si care canta mereu si asa mai departe, si ma trateaza urat, dar doar fetele, pentru ca asa suntem noi, femeile, suntem proiectate sa uram pe toate fiintele care sunt mai bune la ceva. Daca ai orgoliu si esti mandra de felul tau de a fii, da-i naibii! Stiu ca e greu, dar ai curaj si macar incearca! Te pup dulece! Sa ai grija sa nu le mai dai satisfactie! Bafta papusico!

| Dinamovista18 explică (pentru Teollyna):

Multumesc mult. te pup :*

| Teollyna a răspuns (pentru Dinamovista18):

Npk

| Teollyna a răspuns:

:*

| Dinamovista18 explică:

Va multumesc muuuuuult tuturor.sunteti niste oameni de nota 20. of ce greu e sa aleg cui sa-i dau fundita.laughing :*

| RamoRamona a răspuns:

Parerea mea e ca nu ar trebui sa iti pese ce spun atii..sa fii tu insati big grin, daca ele nu te respecta si nu accepta asa cum esti poate nu iti sunt prietene adevarate. Nu cred ca ar trebui sa renunti la ceea ce iti place, dar daca te simti prost asa cum ai zis ai putea incerca sa iti faci prieteni care te inteleg cu adevarat happy!

| adee123 a răspuns:

Cei care iti sunt cu adevarat prieteni te vor accepta asa cum esti.De ceilalti nu trebuie sa-ti pese fiecare crede ce vrea tu trebuie sa ai incredere in tine si atat :*