| ddddddd099 a întrebat:

:* tocmai am intrat in clasa a 9a si mi se pare aiurea. Adica ma asteptam la altceva cand am intrat la liceu. M-am nimerit cu un baiat in banca care nu zice nimic si e cam prost. Ieri in prima zi m-am pus langa o fata si azi dimineata era altcineva in locul meu si nu am avut alt loc. Colegele mele sunt cam distante si eu sunt cam timida si ma simt data la oparte. Toate pauzele am stat mai mult singura am avut noroc de un coleg cu care am fost in 5-8 in clasa. Nu pot sa ma integrez. Ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| VanillaJaguar a răspuns:

Oh, știu eu! Caută copii din alte clase și stai în pauze cu ei.
Eu asta încerc să fac și momentan merge. Colegii mei sunt sunt cam idioți și exclusiviști. Mă cam dau la o parte că nu prea mă dau în vânt după mate și teme....Eh,ști tu, tocilari.
Acum să nu te aștepți să găsești prietenii pe viață, dar e imposibil să nu găsești pe cineva cu care să nu poți să bei o cola sau să stai de vorbă în pauze.
Și ține minte, dacă cineva nu vrea să stea de vorbă cu tine sau nu te bagă în seamă, întotdeauna să te gândești că ei au de pierdut.
Mult noroc!

| ddddddd099 explică (pentru VanillaJaguar):

Mersi mult :* o sa incerc sa fac cunostinta cu cei din alte clase dar sun super timida incerc sa scap de asta dar nu prea pot:*

3 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Umm, au trecut 2 zile de scoala, la ce te astepti? Sa fiti toti best friends forever?

Mai trebuie sa treaca amcar cateva saptamani, daca nu luni, ca se se inchege o comunitate.

| byabubu a răspuns:

Si eu sunt timida... norocul meu e ca sunt in clasa cu inca 5 fosti colegi ( ma rog unii s-au mai schimbat - in rau ). Pe ceilalti nici nu prea stiu cum ii cheama; as vrea sa vorbesc cu ei, sa fac cunostinta, dar nu pot mi-e frica!
Cred ca, cu timpul o sa vorbim si noi cu oameni noi si o sa ne acomodam happy Cu speranta inainte!