| Lissa1950 a întrebat:

Bună, tocmai ce am terminat o dieta pentru a mai reduce din greutatea în plus și a-și vrea sa va întreb pe voi dacă mănânc din nou nesănătos ca înainte (nu foarte mult) și totuși fac sport zilnic ma îngraș din nou?

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Asta depinde de tine, dacă te ții de sport și contează și ce mănânci.

| Apokales a răspuns:

Depinde cat sport faci, cat de nesanatos manancai inainte. Ideea ar fi sa te axezi pe mancatul sanatos, chiar daca ai slabit si sa mananci cat pentru mentinere. Un cheat-meal se mai accepta, adica un fel de mancare nesanatos pe care-l consumai si-l preferai inainte, insa nu exagera. Ca sa iti mentii corpul dobandit acum, trebuie sa iti schimbi stilul de viata. D-asta ai ajuns pana aici, pentru ca te-ai schimbat, ti-ai schimbat stilul de viata.
Invata sa faci alegi alimentele sanatoase. Daca nu, invata sa-ti contorizezi caloriile si sa trisezi corect, fara sa iei in greutate sau sa-ti dauneze pe termen lung sanatatii.