| con12ro a întrebat:

Tocmai vorbeam cu o fata din scoala mea si nu stiu sigur dar cred ca ma place... De unde stiu asta? Pai, mi-a trimis o melodie de dragoste si a zis ca-i pentru mine, si acum mi-a zis pe chat ca s-a indragostit, eu i-am zis bravo, si ea mi-a zisbig grine tine, băăi laughing apoi a iesit repede si cand am intrebat-o la ce s-a referit mi-a zis ca la nimic. Voi ce credeti, ma place sau nu? laughing Funda! happy

3 răspunsuri:
| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Da cred ca e place.
Daca iti place de ea exprimati sentimentele direct,asa e cel mai bine, fii tu insati si comportate frumos, nu inceta niciodata sa visezi, ca doar asta te tine tare, doar asa vei avea succes.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!

| Martina5 a răspuns:

Da, cred ca te place.

| RaspunsuriBune a răspuns:

Probabil n-ai avut o reactie imediata la aceasta situatie si de aceea a negat dupa aceea. Adica, asa sunt fetele gen. mie de exemplu mi-a spus acum 3 zile o fata ca ma place si eu i-am spus ca nu este reciproc, iar dupa incidentul asta tot incerca sa ma faca sa cred ca 'i-a trecut de mine' laughing. Dar, dupa 1 ora de 'cearta', a recunoscut ca inca simte ceva pentru mine.

Mda. Deci, cel mai bine este sa-i spui ca o placi (IN CAZ ca o placi). Daca nu o placi, nu-i da sperante false si spune-i ca nu este reciproc. Trust me, e mai bine asa.

Sper ca te-am ajutat! Nu am nevoie de funda, dar poate acest raspuns printre altele te ajuta sa vezi mai bine situatia.