| xXFrappeGirl a întrebat:

:3.

Nu stiu cum sa incep dar, multi baietii m-au chemat la o plimbare, so bine vreau sa merg dar mi-e rusine laughing)! Adica, gen despre ce o sa vorbim? Ce o sa facem si dinalea, nu sunt eu cea mai tupeista fata, dar cand sunt cu prietenii fac numai nebunii dar la capitolul ' iubire '...

Deci ce sa fac sa nu mai fiu asa timida cand vine vorba de intalniri / plimbarii / iubitii? >:".

funda!

3 răspunsuri:
| glontz54 a răspuns:

In primul rand trebuie sa fii tu. Nu lua in seama parere pe care o sa si-o fata baiatul despre tine. Este mai bine sa te cunoasca cu defecte si calitati. Asa o sa te placa pentru ce esti, nu pentru ce pari. Iar subiecte de discutie gasesti sau cel putin o sa gaseasca el. Bafta happy

| ceaiuldetei a răspuns:

Dă curs plimbărilor, ce ai de pierdut? Ceva timp, dar atât. Timpul ăla poate să fie plăcut și util și frumos. Și timpul oricum trece, așa că începe să vezi și părțile bune.

Înfrumusețezi și tu la rândul tău, timpul altcuiva. Așa fac prietenii.

Subiecte sunt o grămadă, trebuie doar să le vezi și să le accepți să să te regăsești în ele.

Mergeți să vă plimbați într-un parc, mergeți pe bicicletă, mergeți la un film, povestiți o carte, discutați despre ceea ce nu puteți discuta acasă, jucați-vă, faceți pariuri sau jucați cărți. Alege ce te face să te simți bine și în largul tău.

Nu trebuie să fii tupeistă ca să știi cum să te simți bine și cum să te distrezi frumos. Trebuie să fii naturală și de gașcă, să ai simțul umorului, să te porți frumos - și așa vei primi aceleași lucruri la schimb.

Nebuniile pe care spui tu că le faci, nu sunt ceva foarte ieșit din comun. Ești în creștere și perioada adolescenței este plină de surprize.

Ca să nu mai fii timidă, e cel mai bine să ai încredere în tine și părinții și prietenii te pot ajuta și susține din acest punct de vedere. În timp, vei ajunge să fii din ce în ce mai puțin timidă, pentru că vei prinde curaj și vei putea discuta deschis, nu cu tupeu : )

Mult succes și distracție plăcută : )

| bubulinutzz a răspuns:

Baaii nu trebuie sa.ti fie rusine sau sa fii timida il iei si tu mai usurel apoi..vedeti voi.toti suntem oameni..fii pe val..nu ezita aceasta intalnire..si eu is cam in aceeasi situatie ca a ta, numai k eu nu sunt timidaa ....Traieste.ti viata la maxim ca doar o viata avem toti. pupici si spor.