| YoKo399 a întrebat:

Buna tpu.Acum cateva zile l-am sunat pe un baiat cu care as fi putut avea o relatie, dar n-am avut.Si mie imi placea de el si lui de mine.Stateam toata ziua impreuna, iar toti prietenii nostri credeau ca suntem impreuna. Dupa ce s-a terminat vara n-am mai vorbit pentru ca eu m-am mutat si am pierdut numarul lui.Acum o luna si ceva o prietena foarte buna de-a noastra mi-a dat numarul lui de telefon.El acum are prietena.Si acum o saptamana l-am sunat, dar n-am vorbit foarte mult cu el pentru ca era cu prietena lui si nu putea sa vorbeasca.Acum 2 zile l-am sunat din-nou,dar spre surprinderea mea mi-a raspuns prietena lui, care a inceput sa ma intrebe de ce-l sun si chestii de genu'.Ea mi-a mai zis ca n-am ce sa vorbesc cu el, ca o sa-l puna sa-si schimbe numarul si n-o sa mi-l mai dea.E foarte geloasa.Pacat ca acest baiat nu stie ce mi-a zis prietena lui.El a tinut si tie si acum l-a mine(asa i-a zis unei prietene de-ale mele sa-mi zica). Intrebarea mea este urmatoarea: Cum as putea face ca acest baiat sa afle toata chestia asta? Mentionez ca pot sa fac ros de noul lui numar. Si as vrea si niste lucruri care sa i le zic iubitei lui si prietenelor acesteia.
Multumesc ca ati citit atat. Fundaa cel mai bun raspuns. happy

Răspuns Câştigător
| MyaEmy a răspuns:

Hmm..Pai ai putea sa comunici cu el pe mess sau pe facebook, sau incearca sa-l suni la o ora la care ar fi imposibil sa fie cu prietena lui. poate la 10 dimineata, ai putea chiar sa comunici cu o prietena care il cunoaste si sa-i spui sa-i bata apropo ca tu ai incercat sa-l contactezi dar prietena lui "ti-a inchis gura".dar nu mai bine ii trimiti un mesaj?laughing
Sper ca te-am ajutat happy

8 răspunsuri:
| xtembix a răspuns:

De ce te stresezi atat? Daca el te place te va cauta. Daca e sa fiti impreuna veti fi. Lasa totul sa decurga de la sine. Poate nu trebuie sa fiti impreuna, din moment ce ai avut o sansa si ai ratat-o!

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Nu trebuie sa i-o iei in nume de rau prietenei lui.ea doar protejaza ce este al ei cum s-ar zice..Nu stiu daca si tu ai fi facut acelasi lucru in locul ei, insa gandeste-te ca ea poate chiar tine la el..si el poate chiar vrea ca relatia lor sa mearga.

| 7QA3 a răspuns:

Nu incerca sa o ranesti pe ea... poate baiatul chiar simte ceva pentru ea, te-ai gandit? Chiar daca spune ca tine la tine. Totusi, poti incerca sa vorbesti cu prietena lui si sa-i spui ca nu are motive sa fie geloasa pentru ca voi sunteti numai prieteni. Reia legatura cu el si creeaza un cadru personal in care sa va desfasurati. Daca vezi ca nu-i merge bine cu actuala, ii poti martusisi ce simti si poate aveti si o sansa impreuna. Dar ai grija. Succes!

| YoKo399 explică (pentru 7QA3):

Eu am vorbit cu prietena lui, dar ea tot ca ea face.Mi-a si interzis sa-l mai sun.Stiu foarte bine ca el tine la ea, dar as vrea sa stie cum se comporta cu mine.

| 7QA3 a răspuns (pentru YoKo399):

Spune-i atunci la telefon sau pe unde poti, dar fara sa sune agresiv. Spune-i ca ea nu-ti poate interzice nimic si nu accepti asa tratament din partea ei. Succes!

| badearazvan a răspuns:

Pai in primul rand incearca sa iti petreci mai mult timp cu el, cheama-l la un suc la o tereasa, stai seara cu el zi si tu ca iti e frig daca vrea sa te ea in brate si chestii din astea, cam in aceiasi dilema am fost si eu doar ca eu sunt baiat nu fata

| YoKo399 explică (pentru badearazvan):

As face asta laughing Dar faza e ca eu sunt in Germania si el in Romania.Numai in vacante ne vedem, doar ca vara asta nu.

| KateBubble a răspuns:

Daca tine la tine atunci de ce e impreuna cu alta fata? o.O