| pinkqueen98 a întrebat:

Buna TPU:*.Am 1.63 si 54 kgstraight face. Sunt grasacrying? Mie toti imi spun ca nu sunt.Si prietenii si baieti mereu imi spun ca sunt "super buna"..eu nu ma consider chiar asastraight face.mi se pare ca sunt grasabatting eyelashes. Saptamana viitoare [de luni] o sa incep sa mananc un amr pe zi..atat..credeti ca e bine:-s?[PS: am si lipsa de calciuhappy iau calciu in fiecare zi cate o tableta efervescenta si tot ma simt ametita..credeti ca va afecta "cura asta de slabire"?]

10 răspunsuri:
| aleCsandrra a răspuns:

Pai dupa parerea mea nu cred ca esti grasa. Eu am 1.61 si am 57 straight face. Deci te rog, sunt mult mai grasa, dar toata lumea zice ca arat bine. Na e adevarat ca trebuie sa-ti placa si tie cum arati, dar daca e cum ai spus ca le place si au zis ca nu esti grasa atunci e bine. Dar daca tu crezi ca esti grasa si daca vrei sa ti un regim nu e nimic grav. Dar ti-am zis, nu esti grasa happy. Si da va afecta, scuze nu am citit tot. Daca nu poti tine, nu trebuie sa tii straight face. Frate nu te omoara cineva daca esti putin plinuta, na parerea mea. Numai fotomodelele sunt asa slabe. In fine. Eu zic sa nu tii cura de slabire.

| pinkqueen98 explică:

As dori sa va dau la toate Funditastraight face.Dar nu potstraight face.:X.Multumesc ca m-ati convins:*

| Doηηa a răspuns:

Păi și eu încep tot de luni dieta, chiar dacă nu sunt deloc grasă.
Îți urez baftă!

| MissDyDee a răspuns:

Esti bolnava daca crezi ca esti grasa! ...Si cu, cura ta de slabire las-o moarta ca mai rau te imbolnavesti decat sa slabesti! Daca mai ai si lipsa de calciu si bilet gratis si garantat catre spital!

| Gumiix a răspuns:

Hey.hee hee

Bineinteles ca va afecta. Nu poti trai cu un mar pe zi, ca esti in crestere. Poate devi anorexica. Si nu esti grasa. Totusi daca vrei sa slabesti putin poti tine o dieta usoara, nu sa mananci un singur mar pe zi, ca in afara de nesanatate, ameteli etc, nu rezolvi nimic, eventual o vizita la medic.
Poti manca carne fiarta, mai multe legume si fructe si sa bei multa apa. happy

Daca vei face si putin sport va fi perfect. ^^ Atat. :*

| pinkqueen98 explică (pentru Gumiix):

Am vazut pe net o dieta cu un kg de mere pe zithinking ...crezi ca va functiona si crezi ca nu-mi va fi la fel de dauntoarE?

| Gumiix a răspuns (pentru pinkqueen98):

Probabil ca ar functiona, dar daca ai fi sanatoasa tun. In starea ta nu-ti recomand o dieta stricta ci doar mancare usoara, care e digerata usor, si nu-ti ingreuneaza stomacul. happy

| oannaroman a răspuns:

Are you crazy, dear? Esti perfecta pentru inaltimea ta. Ce n-as da sa am eu kg tale pfiuu laughing si zici ca vrei sa mananci un mar pe zi, pe langa ca ai si lipsa de calciu? O mare prostie! Sa nu faci asa ceva! Si eu am lipsa de calciu si fac injectii cu calciu si de aceea trebuie sa mananc multe ciorbe de legume, legume si fructe, dar si alte mancaruri cu proteine. Si tabletele cu calciu nu sunt foarte eficiente pentru ca e pe cale orala si cele pe cale orala se pierd jumatate pana ajung in sange si oase happy. Ar trebui sa faci si tu niste injectii intarvenoase daca vrei si le suporti happy dar NU fa cura de slabire. Asta e cea mai mare prostie. Fa sport daca vrei sa mai slabesti.happy

| Vampirutza a răspuns:

Eu nu cred ca esti grasa.
Dar sa mananci doar un mar te va face sa te simti si mai ametita decat de obicei si cred ca vei ajunge sa ai lipsa si de alte proteine nu numai de calciu.
Daca tot crezi ca esti grasa si vrei sa slabesti ai putea incerca sa practici un sport cu o prietena sau un prieten si astfel ai face si sport te-ai si distra.

| vanessa13 a răspuns:

Ai greutatea ideala pentru inaltimea ta happy