| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU
Am 15 ani. Cam de la vârsta de 12-13 ani au început să îmi apară coşuri. Treptat, situația s-a agravat,a apărut acnee vulgară,eram plin de coşuri pe toată fața Mi-am cumpărat fel şi fel de creme (skinoren, zynerit..etc)Nu au dat niciun rezultat.Am comandat de pe un site crema Benzaknen. S-a văzut o mică schimbare.Fruntea mi se curățase complet, însă doar fruntea. Am fost la dermatolog, mi-a dat tratament. O vreme s-au potolit, nu au mai fost aşa pronunțate. Acum au reapărut.

Cum aş putea scăpa de ele? m-am săturat deja. (Am un stil de viață sănătos + fac sport)

Mă scuzați dacă am vreo greşală gramaticala. Nu sunt originar din românia

Răspuns Câştigător
| gratargratar a răspuns:

Nu ai cum sa scapi. Ele o sa dispara de la sine. Si eu am avut la varsta ta. O sa-ti dispara pe la vreo 18-19 ani, insa o se intample progresiv.
Tot ce poti face este sa le mai stapanesti, dupa cum ai spus si tu. Dar de scapat, nu poti. E un semn specific pubertatii, si nu se cunoaste cauza medicala exacta a lor.