| RoBeRtO25 a întrebat:

Am 15 ani si parintii meii nu au fost casatoriti niciodata. s-au despartit cand aveam cateva luni. eu stau cu mama si sunt pe numele ei. intrebarea mea e: Daca fac testul ADN si se dovedeste ca este tatal meu (ceea ce e sigur). Va plati pensie alimentara si pe cei 15 ani cat nu s-a interesat de mine, sau numai pana cand imi termin studiile?

Răspuns Câştigător
| Nu a răspuns:

Habarn-ai pe ce lume traiesti.
Cum dracu sa nu zici ca n-are nici o legatura cand e tatal biologic, daca ai probleme mentale te rog, mergi la o consultatie si nu-ti mai deschide internetul.

@ robertoboy98: Nu plateste din urma, ci doar din momentul in care este dat in judecata.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si daca ar fi sa plateasca in caz normal trebuia sa fi divortat si no tot nu platea, maicata facea recurs la tribunal de nu mai putea si el se distra cu altele, multi nu platesc pensia alimentara si statu sta cu mainile in san.

| maria999 a răspuns:

Normal daca se dovedeste ca este tatal tau natural trebuie sa-ti plateasca pensie alimentara si din urma.

| zurick a răspuns:

Chiar daca l-ai face si ar iesi ca el e tatal tau oricum el nu-ti va plati nimic de vreme ce 15 ani n-a dat semne ca te vrea.

| Nu a răspuns (pentru zurick):

Altu care nu stie pe ce lume traieste.
Tu de executare silita n-ai auzit?

| Bianca306 a răspuns:

Dar de ce mai ai nevoie sa iti plateasca pensie alimentara daca nu s-a interesat de tine. Eu daca as fi in locul tau nu as accepta nici un ban de la el.Doar ca trebuie si el sa isi faca datoria deci...

| SimpluAndrei a răspuns:

PNu au fost casaoriti zici? Fa orice test adn nu iti va plati nimi paractic cu are nicio legaura cu familia ta

| RoBeRtO25 explică (pentru SimpluAndrei):

Daca e tatal meu de sange trebuie sa plateasca ceva

| SimpluAndrei a răspuns (pentru RoBeRtO25):

E de sange dar ca sa iti plateasca akimentara trebuie dovezi cum ca au fost cumva castatoiti

| Nu a răspuns (pentru SimpluAndrei):

Habarn-ai pe ce lume traiesti.
Cum dracu sa nu zici ca n-are nici o legatura cand e tatal biologic, daca ai probleme mentale te rog, mergi la o consultatie si nu-ti mai deschide internetul.

@ robertoboy98: Nu plateste din urma, ci doar din momentul in care este dat in judecata.