| FrailSouls a întrebat:

am 15 ani si pot spune in sfarsit ca am prima mea relatie adevarata.Adica ne vedem destul de des ne sarutam ne comportam ca un cuplu normal..in celelalte relatii nici nu ma vedeam cu respectiviilaughingmai mult era la gluma. Faza e ca eu si prietenul meu ne intalneam aproape zilnic in timpul vacantei de iarna dar acum cand a inceput scoala abia daca tinem legatura(mentionez ca suntem de la licee diferite)..nu stiu eu tin foarte mult la el si imi este frica sa nu ne despartim din cauza acestei probleme ..nici in week nu cred ca pot iesi din cauza temelor..cum sa fac sa tin cat mai strans legatura?:-s funda:3

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca sa faci temele dimineata sau seara (in timpul zilei sa te intanlesti cu el)
Da-i mereu sms-uri, suna-l in pauza!
Nu uita de mesajele de noapte buna si de buna dimineata!
Cel putin intr-o zi din weekend sa te intanlesti cu el.

Poti sa fii constincioasa la scoala si sa fii chibzuita in privinta timpului sa ii poti da si lui mai multa atentie!

Fa ceva cat poti de repede sa nu-l pierzi
pa-pa

4 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Daca te iubeste, nu-ti face probleme ca se va desparti de tine doar din motivul asta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Skype, facebook si sa fim seriosi nu stai in week end de dimineata pana seara sa faci teme. gasiti voi 2 ore sambata, duminica sa iesiti la o plimbare/suc/film

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma bucur pentru tine ca ti-ai gasit un prieten, daca nu vrei sa-l pierzi iti recomand sa NU scrii cu ''k'' respectiv ''y'' in propozitii, cel putin eu nu suport asta. Temele fa-le in pauze, imediat cum termini scoala si dupa aia stai la vorbe cu el pe Mess, Skype, TS, ce preferi tu. Sau mai bine va intalniti afara.

| pisicutzamik a răspuns:

Buna,pai rezolvati temele vineri seara daca tii la el mult si vrei sa tii legatura stransa, spune-i ce simti pentru el.si din cand in cand mai dai cate un mesaj siroposhee hee. Nici sa-l plictisesti intr-una cu telefonul.si fi tu insuti! bafta