| iuliaaa_9818 a întrebat:

Buna TPU.Am 17 ani si am un prieten de un an si cateva luni. el are 19 ani.de la inceput ne certam mai mereu din prostii. a fost plecat 6 luni.cand a venit ne-am inteles foarte bine a stat cu mine mereu. Dupa 2 saptamani a plecat iar... orice ii spun nu ii convine ne certam mai tot timpul. avem multe planuri pe viitor.tot timpul cand ne certam ma jigneste foarte urat. spuneti-mi si mie ce sa fac? Il iubesc foarte mult...

2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sa inteleg ca voi nu puteti trai impreuna,dar nici despartiti. Oricat de mult il iubesti, nu trebuie sa ii accepti sa te jigneasca. Daca acum o face, gandeste-te ce o sa fie dupa ce o sa aveti copii si greutati.Incearca sa ii impui respect.

| gohsty a răspuns:

Vorbeste cu el daca te mai iubeste si daca mai tine la tine,(cand e intr-o pasa bunabig grin) ii spui ca tu nu ii accepti jignirile si ca mereu va certati din bazaconii, ca tu poti sa renunti la unele chestii ca poti sa te schimbi dar sa o faca si el ...eu zic ca daca mai continua mult sa incerci sa iti gasesti pe altcineva indiferent cat l-i iubii, sa iub pe cine e un lucru placut, certurile si tonul lui nu crd c sunt placute...sad funditabig grin