| Henriette1165 a întrebat:

am și eu o problemă și as vrea să raspunda doar cei care chiar imi dau un raspuns bun, nu la mișto.
Deci, eu sunt in clasa a 7-a si am 13 ani, si o fata din clasa a 8-a (prietena cu mine) m-a invitat la banchetul ei care va fi in iunie...defapt ea mi-a aspus de bachet si ca ma va invita inca din iarna, iar eu de atunci mereu sunt cu gandul acolo, problema este ca parintii mei nu-mi dau voie, scoala mea este mai departe sifac naveta cu microbuzul scolar iar in apropierea scolii etse restaurantul unde se va tine banchetul...
Cand i-am spus mamei mele despre asta, a zis ca nu i se pare normal sa ma duc + ca a zis ca nu are cine sa ma duca(de fapt ar putea sa ma duca cu masina dar sunt plecati la serviciu, asta cred ca e doar o scuza laughing )
M-am intristat ingrozitor, si nu mai am chef sa fac toata ziua nimic si ma gandessc doar la asta, cum ii pot convinge sa ma lase? puppy dog eyes
Fundita!

1 răspuns:
| sabin89 a răspuns:

Nu văd ce te atrage așa mult să mergi la banchetul altora. Fiecare cu banchetul lui. Anul viitor o să-l ai pe al tău.