| YourAngelღ a întrebat:

Buna,Tpu.Am nevoie de ajutor big grin
Zic de la inceput ca dau funda laughing
Dilema? Dragostea laughing
Chiar nu stiu ce sa cred despre un baiat.Sa incep cu inceputul.
Dupa ce ne-am cunoscut cu totii la liceu,dupa cateva zile a inceput sa imi zica japonezo, chinezoaico, si multe altele.Asta datorita aspectului meu fizic big grin
Pot spune ca cu timpul am inceput sa vorbim mai mult.In fine.Sa trec la subiect big grin
Cateodata se mai ia de prietena mea si ii zic si eu:Tu mereu o ameninti ca o bati,dar nu o bati niciodata laughing
Si apoi imi zice el:Vrei sa te bat si pe tine? iar eu ii zic ca il astept,dar isi intoarce capul si zambeste mult big grin
Acum cateva zile,nu ma lasa sa vorbesc la telefon si am dat cu pixul in el,nu l-am nimerit si nu mai voia sa mi-l dea.A vrut sa il arunce pe geam dar m-am dus dupa el sa mi-l dea si sa nu mi-l arunce.Dupa ce mi l-a dat cu greu,am mai dat o data in el,si l-am lovit in buza.Da,stiu laughing Si dupa ce am iesit de la ore,ii tot ziceam:Ma ierti? Ma ierti? Ma ierti? Si pana la urma,m-a iertat cu un zambet pe fata,ca si cum mai avea putin si radea.
Acum o zi,voia sa mearga cu noi in statie,dar colega mea m-a luat pe alta parte catre statie,si el s-a dus singur. Dupa,ne-a prins din urma,a mers ceva cu noi,si dupa,a luat-o inainte. De obicei,mergea cu noi sau se mai lua de colega mea sau de mine,dar ieri nu a mai fost la fel. Aveam impresia ca s-a suparat pe mine,dar astazi, mi-a cerut blocul de desen pentru a vedea ce ii mai lipseste si un creion.M-am simtit usurata cand am vazut ca vorbea cu mine.
Nu pare genul de baiat care ar arata ca place o fata, dar am nevoie de ajutorul vostru.Cateodata,cand mai vorbeste cu alte persoane si isi intoarce privirea la mine si imi explica mie mai departe.Ciudat,huh? big grin Dar nu e ca si cum nu mi-ar placea.
Astazi,cand am iesit din clasa, i-am zis:Haide! si s-a oprit si cica: Dai peste mine, a? laughing Eu: Pai daca tu te opresti laughing
Mentionez ca era cu spatele la mine.Si uneori, chiar e serios in privinta prietenei mele.Adica:vrea sa o bata,pentru ca nu o mai suporta.
Si cand eram in curtea scolii, mergea mai usor si cred ca ma astepta, si l-am ajuns dar nu am mai plecat cu el si 2 colege, pentru ca m-am dus cu tata acasa, pentru ca aveam niste treaba.As fi dat orice sa ma duc cu ei,pentru ca prietena mea ar fi stat cu alta colega de clasa,si eu as fi mers cu el. Urasc atunci cand prietena mea zice ca imi place de el, sa nu ma mai uit de el, ca nu vine(atunci cand m-a luat pe alta parte pentru a ajunge in statie.).
Chiar nu stiu ce sa fac. Sper ca ma puteti ajuta ^^
Dau funda! big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand wow cata actiune. laughing
Ma. ce sa zic e complicat sa intelegi sentimentele baietilor sunt in cam intr-o situatie asemanatoare si eu dar ma rog.
Avand in vedere ca iti zambeste asa si faptul ca te-a iertat dupa ce l-ai lovit chiar cu zambetul pe buze inseamna ca totusi simte ceva pentru tine.
Iti zic de pe acum chiar daca il placi nu iti recomand sa faci primul pas, o sa pari usuratica oricat de innocent ar parea. Mai bine lasa-l pe el sa faca prima miscare caci dupa cele enumarate de tine mai sus ar avea curajul sa o faca. Acum tu sa nu iei chestia asta ca ceva gen : A DA DC NU VINE SA IMI SPUNA CA SIMTE CEVA si etc. pentru ca uneori si ei au indoieilile lor, teama de respingere si etc daca este sa fie ceva va fi la momentul respectiv.
Cat despre acel moment cand a luat-o inainte nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi din cate ai spus " uneori chiar vrea sa o bata pe colega mea pentru ca il enerveaza" inseamna ca. poate ca l-a enervat ceva din ce a spus sau a facut si ca sa nu faca vreun tam- tam sau sa te supere pe tine prefera tacerea. Si eu as fi facut la fel in locul lui.
Sper ca te-am ajutat cat de cat mult succes si totusi. nu te lasa chiar asa usor influentata adica sa iti cunosti limitele.
BAFTA!

| YourAngelღ explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos.Raspunsul tau m-a motivat si mi-a dat speranta ^^

| anonim_4396 a răspuns (pentru YourAngelღ):

Ma bucur ca te-am putut ajuta! happy

5 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Nu face nimic special, continuă așa, e destul de ok. Vorbiți mai mult iar la un moment dat își va face curaj să te invite la un suc.

| MskDesign a răspuns:

Dupa 50 de mii de randuri pe care le-ai scris, am tras concluzia ca el, in cele din urma, isi va face curaj si isi va arata dragostea fata de tine.Pot sa mai adaug ca si tu ai putea sa ii dai niste ponturi pentru ai da curaj.

| NoName0x0 a răspuns:

Care e intrebarea?