| Juliandra00 a întrebat:

Buna,TPU! Am nevoie de ajutor neapărat!
Vreau sa-mi fac un prieten..doar ca sunt genul de fata mai retrasă, nu am tone de prieteni si nici nu ies in fiecare zi in mall cu fetele.
Sunt genul de fata despre care multi spun ca sunt plictisitoare sau neinteresanta doar pentru ca sunt cuminte si nu ma pun la mintea lor.
Cum as putea da atrag baiatul ala bun pentru mine?
Sau cum as putea sa cunosc un baiat ca lumea, care apreciază o fata si e simțit?
Dau funda!

7 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

Primul pas este să te asiguri că tu ești confortabil cu tine însăți. Dacă ești fericită cu cine ești, atunci alții vor vedea asta și vor aprecia această latură a ta. Încearcă să ieși în lume și să îți faci prieteni noi. Încearcă să te înscrii la activități pe care le-ai putea face cu prietenii tăi. Acest lucru te va ajuta să te conectezi cu oameni noi și poate chiar să găsești un prieten potrivit pentru tine. Aceste activități te vor ajuta să îți dezvolți abilitățile sociale și să îți creezi relații mai strânse cu ceilalți

De asemenea, încearcă să fii deschisă la noi idei și să încerci lucruri noi. Dacă îți place să socializezi, atunci ia în considerare participarea la grupuri de interese sau asociații. Acest lucru te va ajuta să te conectezi cu oameni care împărtășesc aceleași interese ca și tine și poate chiar să găsești un băiat care apreciază același lucru ca și tine.

În cele din urmă, încearcă să ai încredere în tine și în capacitatea ta de a găsi un prieten potrivit. Crede în tine și încearcă să fii deschisă pentru noi oportunități și relații. Acesta este cel mai bun lucru pe care îl poți face în această situație

| sierra1 a răspuns:

~cum as putea sa cunosc un baiat ca lumea~

sigur e acolo pe undeva in cercurile prin care te invârți. Precis la școală

| asinedthereal a răspuns:

Niciodată nu cauta asa ceva. Doar lasă timpul sa curgă și va veni la momentul potrivit. E bine ca ești diferita, vei găsi persoana care va aprecia acest lucru. Nu ai nevoie de un iubit sa te simți apreciata. Înainte sa te pui într o relație cu cineva trebuie sa fii fericita cu tine însuți... Din punctul meu de vedere și din experienta mea, mai bine ramai fara relație.

| papaaxe a răspuns:

Te duci la Stefan la Tamboiesti, te pui pe canapea, iar apoi te pricopsesti cu un baiat pe nume Alexandru

| ionutBox a răspuns:

Buna ai putea sa lasi un insta?

| Eusunt132 a răspuns (pentru ionutBox):

As incerca si eu, dar nu are rost happy "sunt genul de fata mai retrasă"

| Juliandra00 explică (pentru ionutBox):

In privat, da