| teiubesc_5807 a întrebat:

Buna,TPU! Am nevoie de ajutor.Nu stiu ce am in momentul asta.Am niste probleme,sunt cu un baiat pe ascuns,pentru ca stiu ca parintii nu il accepta,familia(bunici,unchi, matusi) ma resping si habar nu am de ce.Am avut o cearta aprinsa cu matusa si bunica si am fost afectata,dar plang mereu,ma simt groaznic,simt ca nu valorez nimic, nu mai vreau sa exist.Ce sa fac? Eu de obicei sunt o persoana vesela

2 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Ar avea ei niste motive sa nu vrea sa stai cu baiatul ala. Nu cred ca intreaga ta familie e nebuna.
Si apoi daca ai 14 ani, nu-i un capat de lume daca te desparti de el si lasi deoparte relatiile si iti vezi de alte treburi

| Hellen94 a răspuns:

Pai nimeni din familia ta nu stie de acest baiat? De ce crezi ca ar fi impotriva? Are ceva in neregula acel baiat? Nu ai mai vorbit niciodata cu cineva iar ei sa stie? Incearca sa te calmezi si sa discuti cu cineva mai apropiat de tine din familie. Depinde mult si de baiatul cu care vorbesti.