| adddaa a întrebat:

Am nevoie de părerea voastra.
Am 17 ani, nu am avut niciun prieten pana acum, dar nici nu simt nevoia, nu am găsit tipul potrivit, sau nu știu...
Pana si ai mei au început sa mă întrebe de ce nu ies in oraș, de ce nu le prezint un prieten, doar sunt cât de cât mare.
Mulți mi-au zis ca sunt ciudata. Am avut crush-uri, dar ori erau luați, ori mi-am dat seama ca nu meritau, si îmi trecea repede.
Sincera sa fiu, arat ok, nu mă vad nici urata, nici frumoasa, si mereu mă ocup de ceva, îmi place sa învăț, gen lucrat pentru olimpiada, nu toceala, dar nu mă omor foarte tare.
Întrebarea mea este: sunt ciudata? Am o problema? Chiar este un lucru neobisnuit sa nu mă placa niciun tip, si la rândul meu, sa nu mă îndrăgostesc pana peste cap? Toate prietenele mele au iubiti, numai eu nu. Ce au oamenii astia cu mine dacă sunt forever alone? puppy dog eyes
Am început sa mă simt si eu aiurea... Ce sa fac? Evit sa merg cu prietenele mele si prietenii lor in oraș pentru ca nu mă simt confortabil. Ei se țin de mana, vorbesc între ei, iar eu rămân pe dinafara...
Ce as putea sa fac? sad

16 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Sa fii ciudata? O.o... daca nu simti nevoia, de ce sa te complici?!?
Crede-ma ca tu ai un caracter aparte, si chiar de-ar roi baietii in juru' tau, tu nu ai sta cu ei daca nu ai avea sentimente puternice pentru ei!

| adddaa explică (pentru ImHereForYou):

Chiar mi-ai citit gandurile!
Eu sunt genul "de ce sa-mi complic existența dacă nu am nici măcar un câștig, măcar experiența constructiva?"
Multumesc de părere! happy

| neutrino a răspuns:

Nu esti ciudata, esti normala, dar traim clipe in care pamantul s-a intors cu fundu-l in sus si nu mai stim ce este aceea normalitate.

| greyhound a răspuns:

Stai linistita, sunt o groaza de tipi care gasesc extrem de dragute tipele "ciudate" (si eu sunt unul dintre ei)
Iar tu nu esti ciudata, ci mai degraba diferita, mai originala daca vrei

| 8mariastar a răspuns:

Nu esti ciudata stai linistita de baieti o sa ai timp toata viata.Acum cel mai importan este ca cred ca la anul dai bacul si trebuie sa il iei si respect pentru ca acorzi acum mai mult timp invatatului decat vietii sociale. Daca o sa iti faci un prieten acum o sa nu-ti mai stea mintea la carte si vor aparea consecinte.

| adddaa explică (pentru 8mariastar):

Așa este, bacul este acum prioritatea mea principala, pe lângă încă o calificare la olimpiada. happy
Anul asta care vine sunt in clasa a11a si vreau sa mai merg la o ultima olimpiada, si eventual, sa am un rezultat bun.
Nu cred ca voi avea timp de o viața socială ca ceilalți colegi ai mei, pentru ca este mult de munca. Dar merita! Niciodată n-am fost mai fericita, succesul a făcut sa merite toate sacrificiile. happy
Mersi frumos de părere!

| catablondu a răspuns:

Buna, atata timp cat nu ai gasit baiatul potrivit, nu e nici o problema, esti tanara si sufficient de matura ca sa poti hotara daca vrei sau nu un iubit momentan. Nu face nimic din ce nu simti, doar pentru ca toti ceilalti o fac. Fi tu insati si va fi bine. Mult success. kiss

| adddaa explică (pentru catablondu):

Multumesc mult! :*
Si ai dreptate, vreme este pentru toate. happy

| catablondu a răspuns (pentru adddaa):

Nu ai pentru ce, ai grija de tine si fa ce simti si cand simti. kiss

| Gαηαmα a răspuns:

Buna.Nu esti o ciudata thinking
Si eu am o prietena la fel, invata, chiar la fel cum te-ai descris tu.
Daca poti gaseste momente in care ele ies si fara prietenii lor, asa ca intre fete sau spune-le tu.Mai cunoaste persoane, mai impriteneste-te cu altii.De ce sa fi cu cineva care nu iti place, nu...nu are sens, o sa-ti gasesti pe cineva care o sa ti se potriveasca si o sa fie mai frumos asa pentru ca tu esti altfel. Sper sa fi apreciata,
Succes! happy

| irina1999moldovachisinau a răspuns:

Nu vad nimic ciudat. De fapt ma regasesc pe mine din celea ce ai spus. E ok, stii tu esti unika in felul tau si nu e nimic straniu ca inca nu ai iubit. Acum toti baietii se uita dupa fete care vor singure sa fie in centrul atentiei si ca toti baietii sa se dea la ele. Dar tu iti vei gasi persoana potrivita, si acela va fi un baiat cumsecade.

| enzodemes a răspuns:

Ești foarte normală și îmi place atât de mult ciudățenia ta, ești diferită de toate și asta mă bucură. Meriți toată aperecierea.

| adddaa explică (pentru enzodemes):

Multumesc! Chiar nimeni nu mi-a mai zis ca ciudatenia asta e plăcută/buna.

| Marianaawrtey5 a răspuns:

Nu esti deloc ciudata. Esti foarte speciala in felul tau nu te ingrijora o sa ai la momentul potrivit cand o sa gasesti un baiat perfect pentru tine. Ca sa grabesti lucrurile eu te sfatuiesc sa iesi in continuare in oras! Funda?

| Bianca298 a răspuns:

In primul rand, stai calma. Nu e nimic ciudat in faptul ca nu ai avut niciun prieten pana acum. Nu trebuie sa te simti obligata de imprejurari. Pur si simplu, atunci cand vei simti nevoia si vei fi pregatita, te vei indragosti. Nu exista reguli, limite sau varste specifice pentru asta. Ce e al tau e pus deoparte.
Cat despre iesitul in oras, ar fi ok sa mai iesi din cand in cand. Poti vorbi cu prietenele tale si sa le spui ca nu te simti in largul tau atunci cand ele vin cu prietenii lor. Dar sa nu le pui in postura de a alege intre tine si el. Incearca sa fi cat mai sociabila, pentru a-ti face cati mai multi prieteni noi, si astfel vei cunoaste cu siguranta si baieti de treaba, care merita sa-i ai alaturi. Comporta-te cat mai natural, pe scurt, fi tu.
Sper ca te-am ajuta. Multa bafta! :*

| adddaa explică (pentru Bianca298):

Mersi! :*
La un moment dat era sa mă cert urat cu iubitul uneia dintre ele, credea ca nu-l consider potrivit pentru prietena mea, si când am văzut cât de tare mă luase, mi-am cerut scuze dacă din ce am zis eu a reiesit asta, si ca pot sa facă ce vor ei, atâta vreme cât n-o raneste.
Acuma încerc sa evit sa mai dau ochii cu el, cred ca mă crede nesuferita.
De asta încerc sa mă izolez si sa nu-i întâlnesc niciodată pe tipii astia. puppy dog eyes