| pufuletexploziv a întrebat:

Buna TPUhappy
am nevoie si eu de niste sfaturihappyam o relatie cu un baiat de aproape un anhappy vara asta parca am fost vrajita de un al baiat, un fost iubit, nu zic ca as vrea sa ma combin cu el dar pur si simplu imi cam place de elhappy stiu am vorbit odata cu el 2 saptamani acum 2 anihappysi nu a mers si atunci sincer nici numi placea de el era cam ciobanhappy acum s-a schimbat mult e mult mai sentimental mai romantichappyam esit cu niste prietene de ale mele intr-un club si era si elhappy la inceput nu vorbeam cu el dar dupa ma invitat la dans, am dansat putin dupa ce ne-am asezat sa vorbim, mi s-a parut o persoana schimbata fata de ce era.simt ca si lui ai place de mine pentru ca prea mult incerca sa ma desparta de actualul.eu sunt o fire care nu ai place sa fie inselata si nici sa insele, si nah nu am vrut sa-i dau prea multa importanta Lui Silviu(baiatu ce imi place). de atunci silviu ma cauta mereu, ma suna toata ziua, imi trimite o gramada de sms de dragoste, ba chiar imi face multe cadouri, si nu-mi place ca mi le cam face in public, chiar atunci cand e cea mai multa lume. el nu stie ca al simpatizez dar nici nu vreau sa ai dau importanta pentru ca iubesc pe actualul si nu as vrea sa ma cert cu el pentru Silviuhappy Intr. un fel nici nu vreau sa ma cert cu el si nici sa-l fac sa sufere pentru ca imi cam place, imi place ca e romantic ceea ce iubitul meu nu prea are romanticismhappy Nu pot sa-i spun lui Silviu lasa.ma ca am iubit, si sincer nu mai pot ascunde asta iubitului meu. i-as spune adevaru dar dupa ar crede altceva, si dovezi nu o sa am pentru ca Silviu evident o sa spuna ca da doar sa ma desparta de elhappy Ce sa ma fac? cum sa fac sa ma impart nu vreau sa-i fac sa sufere pe nici unu din doisad ajutorr

Răspuns Câştigător
| ruxandra1 a răspuns:

Buna pufuletexplozic! Parerea mea este sa faci cum spune inima,,nu alerga dupa doi iepuri ca amandoi fuglaughinglaughing eu zic sa ii dai jet la silviu si sa stai cu iubitul tau daca in trecut nu a mers relatia nici acum nu va merge,o sa fie bine o perioada si pe urma va fi la fel,in schimb cu actualu cum spui ca nu-i romantic si iti place de silviu ca ii romantic,propune-i iubitului tau sa fie romantic cu tine si sa vezi ca lucrurile se schimba, nu o sa il faci pe niciunul sa sufere, acel silviu a stat 2 sapatamani cu tine acum ceva timp, ce face el se numeste vrajeala de buftea si u nu trebuie sa pui botuwinking. Succes! O zi frumoasa!

9 răspunsuri:
| MadnessCaffe a răspuns:

Il gonesti pe Silviu.

Tu aveai deja o relatie si e vina lui ca nu a intrebat prima oara daca ai sau nu.

Daca vrei sa te desparti de actualul pentru altul din trecut... *cough* imi vine un cuvant care incepe cu, "cu..." bai imi sta pe limba.

| zypereminem a răspuns:

In primul rand ai scris un eseu nu o intrebare...
in al doilea rand lasati inima sa decida...
daca o sa fii blanda cu actualu sau cu cine erai prima data iubit ca te-am pierdut pe la silviulaughing o sa inteleaga...dar ...ascultati inima nu te baga langa o persoana care nu te simntii in largul taubig grin

| pufuletexploziv explică:

Eu ma simt bine cu actualui dar nu ai pot spune lui Silviu nimic pentru ca o sa.l ranesc si nu vreau asta, nu vreau sa sufere.si in al 2a rand stau rau pentru ca ai ascund asta iubitul meu ceea nu ar fi trebuit.si nu stiu cum sa-i spun.dar as putea sa-i spun lui Silviu sa ma lase dupa ceva timp poate as prinde curaj sa-i spun actualului intamplarea astahappy

| pufuletexploziv explică:

Silviu stie ca eu am o relatzie cu astahappystie de mult,si acum el incearca sa ne desparta,silviu e dragut vorbeste frumos dar cand al vede pe actualul incepe sal provoace,adica la jocuri, poker, biliard si altelehappymi se pare ca unde merg eu cu actualui Silviu vine dupa noi.Actualui nu si-a dat seama inca ca Silviu al cam provoaca, dar nu problema mea e cum al gonesc pe Silviu se tie scai de minehappysi mie imi place de el dar nu sunt inebunita sar indragostita de el, imi place ca e romantic. unele ori exagereaza,

| BoboMC a răspuns (pentru pufuletexploziv):

Pai hai sa punem in balanta... Ai o relatie de un an cu un tip pe care il iubesti enorm... si acum vine Gica asta si se baga cu tot tupeul din lume peste voi chiar daca stie ca va iubiti. Hai sa vedem ce mai este romantic cand unul incearca sa iti strice o relatie superba? Parerea mea este ca ar fi trebuit sa ii spui din prima iubitului tau cum sta treaba, nici acum nu e prea tarziu.
Sfatul meu : Get rid of Gica...winking

| MadnessCaffe a răspuns (pentru pufuletexploziv):

Ii zici ca nu esti interesata lui Silviu si sa te lase in pace pentru ca tu ai deja o relatie si ce a fost, a fost.

| pufuletexploziv explică (pentru BoboMC):

Daca ai spun lui gagiumiu asa ca inca silviu ma caut, S-ar putea in cateva ore sa-l gasesc pe Silviu in spitalul de urgentahappytongue

| BoboMC a răspuns (pentru pufuletexploziv):

Nu cred... fiindca tu esti cea mai importanta din povestea asta. II spui iubitului tau ca silviu inca te cauta si ii spui ceva de genul < daca il bati nu mai ai ce vb cu mine> gasesti tu destule motive ca sa il opresti sa il bata!

| pufuletexploziv explică (pentru BoboMC):

Da si iubitamiu de parca daca ai zis eu nu fa ca el aia facehappy e genu astahappy