| Andreea_Ureche_1999 a întrebat:

am o intrebare cu un subiect mai delicat pentru mine
Eu am 17 ani si nu am mai avut prieten pana acum ( va rog nu radeti de mine) si de curand, cam cu o saptamana in urma am cunoscut un baiat de la iubitul celei mai bune prietene intamplator, iar el i-a zis iubitului prietenei mele ( ei doi sunt aminlci) ca vrea sa ma cunoasca, si saptamana trecuta am vorbit in fiecare zi la telefon si prin mesaje
Trebuie sa ne intalnim poimaine fata in fata cu prietena mea, iubitul ei si el. Raul ( asa il cheama) are 22 de ani si a spus ca pana la 18 ani a trait golaneste daca intelegeti ce vreau sa spun, iar acum vrea o relatie serioasa
Dar a spus ca vrea sa ne vedem mai mult noi doi in oras, in Constanta mai exact iar mie din cat am vorbit la telefon mi se parre foarte de treaba si amaBil dar prietena mea mi-a spus ca a vorbit cu el pe facebook iar eu cum ii stiu parola, am intrat si am citut tot ce au virbit si ma cam ingrojoreaza
Prietena mea i-a spus ca sunt virgina si el a spus ca are rabdare dar ca nu sta 3 luni dupa mine dar eu nu vreau sa fac nimic de genul asta si imi este frica
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Natalia98 a răspuns:

Parerea mea e sa-i spui de la inceput ca nu vrei sa incepi viata sexuala deacum si ca ai vrea o relatie serioasa si tu dar subiectul cu viata sexuala sa fie exclus ..si apoi vezi daca vrea, daca nu asta e! Mai bine nu te legi de la inceput decat sa suferi mai tarziu! Sa pui sentimente si sa trebuiasca sa va despartiti, si e f bine si important ca ai aflat de la inceput ce are de gand sa faca! Vei stii cum sa reactionezi, fara sa te ia prin surprindere.
Sper ca te-am ajutat!
Succes :*

1 răspuns:
| manelgucci a răspuns:

Spune-i asa mai delicat (daca înțelegi ce vreau sa spun) ca nu vrei sa iti incepi viata sexuala atat de repede de la varsta asta.Ca vrei o relatie serioasa, ca nu poti face dragoste de la varsta asta. Daca el nu înțelege, DA-I PAPUCII!
SUCCES!