| TheSheeker a întrebat:

De ceva timp tot visez ca imi pica dintii: odata am visat ca au picat toti, odata ca doar cativa, dupa aia tot cate unul. Azi noapte iar s-a repetat. Am visat ca mi-a picat un incisiv. Luna aceasta a murit un prieten... Nu cred ca are o legatura, nu stiu ce sa spun, dar din cate am inteles caderea dintiilor inseamna rau sau chiar moarte. Chestia e ca tot continui sa visez asta. Aveti idee ce ar insemna? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Http://www.portal-info.ro/dictionar-de-vise/semnificatie-dintii-1863.html
http://www.dezlegareaviselor.ro/visuri/imi_cad_dintii.php
sa nu te sperii din punctul meu de vedere cosmarele arata doar ca noi avem un stres, e un mod al subconstientului de a se elibera de tensiune, afla ce te nelinisteste si deranjeaza in viata de zi cu zi, rezolva acea problema si vei scapa si de cosmaruri.

3 răspunsuri:
| Whatafy a răspuns:

Http://dreamgeek.ro/interpretare-vis-in-care-apare-un-dinte

http://dreamgeek.ro/interpretare-vis-in-care-iti-cresc-dinti

Visele in care apar dintii fie ca ei cresc sau pica sunt in top 10 vise si pot avea exlicatii multiple.Consulta cele doua link-uri de mai sus si vei descoperi toate informatiile de care ai nevoie despre cresterea si picarea dintilor in vis.

| Danny37 a răspuns:

Dinti care cad – decesul unor persoane sau a unor sisteme sociale si politice; ~ am gasit pe acest site: http://www.vise24.ro/dinti/

| Stefanniaa a răspuns:

Imi pare rau pentru prietenul tau, si eu stiu acelasi lucru ca daca visezi ca-ti cade un dinte iti moare cineva drag asa mi-a spus Bunica. Si probabil ca tu faci lucruri rele adica vorbesti urat faci fapte rele sau ceva de gunul asta stii intr-un cuvant ceva RAU! Cu Placere!