| Byb2001 a întrebat:

Daca fumez o tigara la mine in camera, dar o fumez pe geam, iar dupa dorm cu geamul deschis, se va duce mirosul pana dimineata? Ca as vrea sa fumez una doar ca mama m-a prins de 4 ori si mi-a zis ca daca ma mai prinde fara sa stie ea iese urat, dar nu ii pot zice ca mai fumez ca imi este rusine de fața cu ei.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când dai drumul la fum, să ai capul aplecat în afară și să sufli înafară. Iar apoi cu geamul deschis toată noaptea, nu o să simtă.
Doar că riști să pățești ca cumnatul meu, care a decedat la 61 de ani de cancer la plămâni din cauza fumatului. Dar dacă asta nu te deranjează iar acum acea țigară fumată este așa de importantă pentru dta, dăi bice, până-n călchie.

| Byb2001 explică (pentru sadrian46):

A mers cu geamu deschis

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce țigări bagi?

| Byb2001 explică (pentru sierra1):

Camel mov cu bila celelalte la bucata pall mal marble nu mai imi plac ca sunt prea tari la fum

| sierra1 a răspuns (pentru Byb2001):

Aromate toate, se simt

| Byb2001 explică (pentru sierra1):

A mers ca am fumat la geam s-a dus mirosul perfect

| sierra1 a răspuns (pentru Byb2001):

Păi dacă știi/știai asta, de ce te mai deranjezi să intrebi niște străini despre aerisirea camerei tale?

| Irinel15123532 a răspuns:

Nu ai nevoie sa inveti tehnici sa o pacalesti pe mama ta, singura persoana pe care o poti pacali, si ai pacalit-o deja, esti tu.
Tie iti faci rau, pe tine te minti, pe tine te pacalesti cand fumezi, fiecare tigara iti mai ia timp din viata ta, si vei ajunge la 50 de ani cu boli cronice. Renunta, te rog spre binele tau, la fumat, te rog fierbinte scapa de el. Spune-i mamei tale daca este nevoie ''nu mai pot sa ma las, ajuta-ma te rog''

Domnul sa te binecuvanteze si sa iti dea putere sa scapi din lanturile dependentei acesteia, citeste noul testament, Hristos te iubeste.

| Byb2001 explică (pentru Irinel15123532):

Da o sa citesc, doar ca toti din famile fumeaza si colegii prieteni si este destul de greu sa nu fumez si eu