| P3TR3 a întrebat:

Buna TPU..am o MARE problema crying
M-am indragostit de iubita prietenului meu cel mai bun,care (ea) este si cea mai buna prietena a mea crying
Ce pot face? I-am spus ei despre ce se intampla,iar ea mi-a zis ca stia deja tot,pentru ca dadeam prea multe semne,iar azi i-am spus si lui.dar totusi,nu pot sa ma stapanesc.
Nu se pune problema de alte fete, pentru ca nu pot nici sa vorbesc cu alte fete..atat de tare o iubesc,si mi-e greu sa renunt,chiar daca stiu ca nu am nici o sansa.
Ea mi-a zis azi ca nu putem avea nici o relatie noi,pentru ca ii sunt cel mai bun prieten si se simte nu tocmai bine in legatura cu asta straight face
Ce as putea face? Pentru ca nu ma pot distanta de ea,vorbesc mereu cu ea si nu ezit sa ii mai spun din cand in cand cat o iubesc si cat tin la ea sad
Ma puteti ajuta, va rog sa incerc sa scap de problema asta? Nu vreau sa stric eu vreo relatie sau ceva. crying

10 răspunsuri:
| anad a răspuns:

O fata mai gasesti, dar un prieten, greu!
Oricum fata a ales si ti-a spus ce vrea, pe prietenul tau. Trebuie sa faci un efort si sa te distantezi o vreme de ei, sa le arati ca nu vrei sa strici relatia si le respecti alegerea. Doar asa ii vei pastra ca prieteni, daca nu pe amandoi, macar pe el.

| P3TR3 explică (pentru anad):

Sincer sa fiu...tin mult mai mult la ea..decat la el. Acum nu stiu ce sa fac,ca de multe ori am vrut sa ma bag intre ei si sa fac cumva sa ies eu bine de acolo, ieri i-am dat o floare si am iesit cu ea prin oras (el nu e din oras cu noi ). Dar ea i-a zis ce s-a intamplat si a aflat si el pana la urma, i-am spus eu, dar si el a zis ca deja stia, ca am fost evident..nu stiu, ce sa fac crying

| anad a răspuns (pentru P3TR3):

Si el nu ti-a promis macar un pumn ca nu-i lasi prietena in pace? Ori nu-i pasa, ori este un om care stie sa astepte si sa ia lucrurile cum vin. As paria ca fata ramane cu tine, dar nu sunt sigura vazand cum jongleaza cu sentimentele si timpul vostru. Cand doi se bat...

| SkyPilot a răspuns:

Fie ca faci astfel incat sa ramai amic cu ei si lasi fata in pace, fie ca dispari din jurul lor. Stapaneste-te, nu mai agresa fata. O sa ii pierzi pe amandoi si vei si fi considerat un om de nimic daca faci dintr-astea prietenului tau.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Daca fata nu vrea nu prea ai ce sa faci. poti sa mai insisti cand se despart ei doi. dar daca insisti acum nu e bine.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Poti sa o iubesti si fara sa fii impreuna cu ea. nu e nevoie sa te chinui asa singur. intreaba-te care e diferenta intre a fi amici si a fi in relatie amoroasa. din ce zici tu. deja ai o relatie foarte buna cu ea.

| gabriel87000 a răspuns:

Depinde de tine aici.zi si tu acum sa desparti prietenul tau cel mai bun de fata? din moment ce insisti s-ar putea sa ramai fara iei.problema e ca nu ai cum sa uiti asa ceva din moment ce tiai pus in capusor treaba cu fata asta greu te lasi de ea.na vezi si tu dintr-o data nu ai cum sa te lasi dar na dupa un moment dat te plictisesti parerea mea vezi ca nu ai sanse te lasi pagubas

| P3TR3 explică:

Multumesc frumos pentru sfaturi...dar chiar nu stiu,cum ati zis si voi, sa incerc sa ma distantez de ei, sa-i las in pace.dar nu am cum, pentru ca mereu stau cu ei (Poate chiar prea mult timp) si nu pot face asta pentru ca din nou voi da semne de alarma, iar ei isi vor da seama si atunci chiar voi ramane fara ei crying

| P3TR3 explică:

Nu stiu...ma simt rau de tot, daca are cineva chef de vorba candva pe mess..add me : petre_puiu sa vorbim pe subiectul asta, poate asa ma mai descarc si ma mai calmez (Sper) crying(