| camidumi02 a întrebat:

ieri am facut dragoste cu iubitul meu fara a folosi un prezervativ si undeva la inceputul actului pe penisul lui era o secretie albicioasa, cel mai probabil venita de la mine. As dori sa imi raspunda cineva daca stie de la ce e si de unde provine aceasta secretie. Tin sa menționez faptul ca nu sufar de candida, deci secretia nu este din acest motiv.
Multumesc mult.
Va rog sa imi raspundeti cat de repede puteti

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Glandele existente in mucoasa/peretele vaginului din cauza excitatiei se activeaza in momentul inceperii contactului sexual si incep sa produca secretie vaginala in exces al carui rol este cel de a lubrifia cat mai bine vaginul cu scopul de a se realiza o alunecare cat mai usoara a penisul in timpul penetrarii. Acea secretie are un aspect oarecum asemanator cu sperma si se produce in mod instantaneu. In concluzie nu ai nici un motiv sa te impacientezi. Multa sanatate!

| camidumi02 explică (pentru corbulalbrosu):

Iti multumesc mult pentru raspuns

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Secretia de care vorbesti este secretia vaginala pe care a produs-o organismul tau in urma excitarii anterior penetrarii.

| Steam321 a răspuns:

Prea mult preludiu