| Mirela67 a întrebat:

Bună,TPU! Am o nelamurire. Daca un baiat ma mai striga pe nume gen..sunt singura si trece cu prietenii lui pe langa mine si ii lasa pe prietenii lui sa mearga mai in față si dupa se intoarce la mine si ma striga pe nume si ma intreabă chestii, gen doar despre școală si asta este nelamurirea ca eu cand ma uit la el de mai multe ori il vad ca se uita si el la mine. Uneori insistent, cand il vad ca ma priveste, las privirea in jos si il vad ca inca se uita la mine, cand vorbesc, el zambeste si se uita pe furis..adica,rapid..vorbeste cu prietenii lui ceva si se uita putin la mine. Oare se uita pentru ca ma uit si eu la el?
Sau ma place?
Va rog, seriozitate! Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil te place

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce mai aștepți? Confirmare de la primărie?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar vai de exemplificarile romanesti, ca la cat "gen" ai scris acolo... daca nu ai fi zis deloc acest cuvant folosit oricum gresit, intrebarea ta avea exact acelasi inteles, poate chiar unul mai elaborat.

Oricum, da, te place. Cum sa se uita pentru ca te uiti la el? Daca ziceai ca se intoarce la tine, doar nu stia ca te uiti. Sau nu se intoarce sa vada special ca te uiti la el. Dar te place, de placut.

O zi buna in continuare.

| lpavel a răspuns:

Mai mult ca sigur ca te place! happy

| Andreeush a răspuns:

Posibil să îi placă de tine.

| alexandru0sorin a răspuns:

Sal man normal ca te place te rog frumos sa ai mai multa incredere si sa nu te dezconsideri. orice persoana care iti acorda atentie, care initiaza conversatii cu tine, care te baga in seama, te place (sau vrea ceva de la tine, dar probabil te place).

| BiencutzaBia20 a răspuns:

Cred că, gen laughing îi place de tine.