| cmaria94 a întrebat:

am o problema, am părul foarte sensibil/mi se rupe foarte repede si daca pun mana pe el raman cu 1--20 de fire in mana,am facut un tratament dar nu ma ajuta cu nimica din potriva era chiar mult mai rau, ce pot sa fac sa nu imi mai cada asa de mult?

Răspuns Câştigător
| Nastia a răspuns:

Poti sa folosesti perie in loc de pieptene si sa faci urmatorul lucru:daca ai parul inchis, negru sau saten inainte sa te speli pe cap fierbi intr-un recipient foi de nuc pana devine apa neagra, o pui in apa fara frunzele din ea si te speli asa, da o nuanta frumoasa si face parul mai rezistent.De asemenea poti sa il porti impletit mai des si sa nu il piepteni in fiecare secunda.

| cmaria94 explică (pentru Nastia):

Dar daca il spal cu apa de la frunzele de nuc pot sa folosesc si sampon?

6 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Da.dupa ce il inmoi in apa cu fiertura de nuc.desi o sa vezi ca parul scartaie si fara sampon.

| cmaria94 explică (pentru Nastia):

Aha.bine multumesc mult

| NCL a răspuns:

Pai sunt 2 metode care le stiu eu. te dai cu ulei de ricin. inainte sa faci baie cu o ora 2 sau chiar o noapte iti aplici uleiul de ricin la radacina.si apoi te speli bine bine de 2 3 ori ca apoi ramane uleios. sau a 2 varianta. bati 2 oua ca la omneta si folosesti compozitia in loc de sampan. si la fel te clatesti bine bine. sau poti folosi balsam de la kallos este foarte bun!>big grin

| ilovei a răspuns:

Sa nu il ti prins deoarece atunci cand il desfaci si rupe si iti cadehappy

| cmaria94 explică:

Păi eu părul il tin prins tot timpul chiar si noaptea este saten dar nu il pietan tot timpul...multumesc pentru raspunsuri