| SuBZ3CE a întrebat:

Buna TPU.Am o problema.De ceva timp cand ma scoate la tabla si gresesc ceva toti colegii incep sa rada si ma pierd.Ce pot sa fac sa scap de emotiile astea?

3 răspunsuri:
| andreeadenisa22 a răspuns:

Incearca sa te implici in cat mai multe activitati si sa iesi mai des in oras. Fii mai comunicativ si deschis oricarui tip de discutie! Fii tu insati, nu incerca sa pari fals. Cel mai bine ar fi ca atunci cand mai iesi cu prietenii care ii ai sa le sugerezi sa mai cheme si alte persoane. Bafta! big hug
Si eu eram foarte timida, si daca ieseam la tabla si toti radeau de mine ca am gresit, ma duceam in banca si plangeam ca o proasta si acum numai vocea mea se aude prin clasa. laughing
Succes! :*

| JustMe6378962 a răspuns:

Imagineaza-ti ca rad fiindca le pasa de tine. Sau inchide ochii, inspira adanc si zi la nimereala pana ghicesti! Sau ii poti ruga sa nu mai rada de tine. Daca iti sunt colegi buni vor intelege. Sper ca te-am ajutat si tine minte: nu te razbuna pe altii razand de ei cand gresesc! Aminteste-ti ca nici tie nu-ti place sa se rada de tine. Pa-pa!

| RaluLoveM3 a răspuns:

Nu esti singura laughing, mai ales cand rad alea care se cred destepte. Dar mie cand mi se intampla imi zic in gand FUCK IT laughing cel mai bun motto, crede-ma, si pe aia mai dai in ***.