| elgoog a întrebat:

Am o problema. Imi este foarte rau,am febra dar totusi inghet de frig,si daca aud de mancare mi se face rau,si imi e foarte somn. nu mi-am revenit nici cu paracetamol, nici cu lamaie...acum am vomitat oare ma voi face bine? intreabarea mea ebig grinin ce cauza am racit, exista 2 cai.
1.Am dormit cu aerul conditionat aprins.
2.Ieri am mancat un kinder care avea sa expire ziua urmatoare.Ps ma voi duce maine la doctor insa sunt curios motivul pentru care am racit asa de rau.

Răspuns Câştigător
| missfatadelatara a răspuns:

Aerul condiționat, frățică.

Ori ai ieșit afara mai puțin îmbrăcat.

Un Kinder încă neexpirat nu face asa ceva. Numa dacă nu ai gresit tu ziua și era deja expirat ori ținut in condiții nefavorabile.

| elgoog explică (pentru missfatadelatara):

Cel mai probabil aerul condiționat, nu ma durea gatul de la kinder.multumesc pentru raspuns.

| missfatadelatara a răspuns (pentru elgoog):

Cu placere.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nici de la aerul conditionat si nici de la kinder, este de la ce ai mancat peste zi!

| gratargratar a răspuns:

Cel mai probabil e o enterocolita. At trebui sa treaca in 24h.
Bea multa apa si cand mananci, mananca alimente cu multe fibre.