| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, am ramas cu 50 de lei in geaca de la parinti si am uitat sa ii dau inapoi de ieri.Si nu mi-au zis nimic poate au uitat.Ce sa fac sa le dau bani inapoi sau sa ii pastrez?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ii dai inapoi. Posibil, ei apreciind acest gest, e posibil sa ti-i lase tie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu zic așa. Să anunți că ai uitat, și să îi restitui.
Dacă mă întrebi de ce așa, ar trebui să fac un eseu, ca să justific, un referat, cum ziceți voi, dar te las pe tine să îl faci.

| Byb2001 explică (pentru sadrian46):

I am dat inapoi ca mi i-a cerut

| Mosotti a răspuns:

Da-i inapoi ca poate special s-au facut ca au uitat sa vada daca esti corect! Daca dai inapoi vei avea mai mult de castigat decat deca nu-i dai, chiar daca nu iti da pe astia, ai o bila alba in sufletul lor.

| Byb2001 explică (pentru Mosotti):

Si a amintit de ei cand am veni tlde la liceu si I am dat

| Mosotti a răspuns (pentru Byb2001):

F bine ai facut ca ai dat inapoi.

| lpavel a răspuns:

Binenteles sa le dai inapoi! Chiar daca nu iti vor spune nimic, vor aprecia la maxim gestul tau si vor fi foarte mandrii de tine! Oricum o sa-ti dea ei bani cand ai nevoie dar faci un gest frumos, ba chiar iesit din comun daca le dai banii inapoi! O zi frumoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

50 de lei nu o sa îți schimbe viata, frumos ar fi sa ii dai înapoi, eu asa as face.