| thewaryor a întrebat:

am un card de 8 gb in pc mi-l arata formatat dar cand il bag in telefon imi arata cartela memorie dupa care dau pe cartela imi zice ca nu e formatat il dau sa il formateze si nu ma lasa ce pot sa ii fac mentin ca cardul este nou.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Andrei_4408 a răspuns:

Probabil telefonul tau vrea sa formateze cardul asa incat sa fie bun pentru ele nu doar in sine pentru memorie. Salveaza ce ai pe el daca ai date sau ceva in pc, pune-l in telefon formateaza-l si dupa pune la loc ce ai salvat dupa folderele pe care ti le arata ca le ai pe card.

| thewaryor explică (pentru Andrei_4408):

Cardul e nou si nu vrea sa mi-l formateze deloc imi zice ceva ca nu poate sau ceva de genu