| puymycshdwlke a întrebat:

Am si eu o problema si sper ca puteti sa ma ajutati. eu sunt cu dany de aproape 5 luni. el a fost ales la echipa scolii la handbal cu alti baieti si alte colege de la mine din clasa. Andreea i-a spus foarte multe minciuni despre mine ca l-am inselat etc. si ea s-a dat la el. andreea incearca sa ne desparta. Cum sa fac ca el sa ma creada pe mine si sa aiba iar incredere? va rog ajutati-ma, simt ca aceata relatie se sfarseste, ma trateaza cu indiferenta el nu mai se comporta cum se comorta inainte. va rog ajutati-ma va rog! fara mistouri va rog!

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Trebuie sa aveti un dialog deschis, sa vorbiti liber. Ar fi normal ca deja in punctul asta sa aveti icnredere unul in altul. Cauta sa vorbesti cu el si sa-i explici si dovedeste-i ca n-are de ce sa nu aiba incredere in tine.

| puymycshdwlke explică (pentru TheAce):

Da dar noi suntem la scoli diferite si nu ne intalnim chiar asa de des iar colega asta a mea face orice sa fie cu el si nu stiu ce sa mai fac. i-am explicat pana acum am avut incredere unul in altu dar l-am mintit din cand in cand. ajuta-ma te rog!

| ema_2625 a răspuns:

Sau poti apela la ajutorul unei prietene sau al unui prieten de-al lui.

| rapforlife a răspuns:

De 5 luni si nu are incredere in tine?
ai incercat sa vorbesti cu el? sa-i explici ca ea minte