| anonim_4396 a întrebat:

Am un coleg care imi este "best friend", cel putin asa credeam. M-a jignit si nu ma asteptam la asta din partea lui. Si-a cerut scuze dar parca lui nu-i parea rau de ce a facut. Si de asta nu l-am iertat pe moment.
Am stat suparata pe el, asteptand sa isi mai ceara scuze, sperand sa fie mai sincere, dar nu a facut-o. S-a purtat destul de indiferent, cred ca a si incercat sa ma faca "geloasa" oferindu-i atentie altei fete. Am incercat sa port o discutie cu el dar nu stiu cat de "in serios" a luat-o.
Cum sa-l fac sa se comporte cu mine frumos si sa fim din nou prieteni buni?
Multumesc.

4 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Pff...stiu din propria expedienta ca de obicei baietii se poarta ca niste "smecheri" doar cand sunt in compania altor baieti, si numai gura e de ei, dar cand sunteti numai voi 2 se poarta frumos.

Are 0 caracter daca a facut asta si nu trebuie sa te lasi. Fa-te indiferenta si va veni el la tine, altfel vei parea o fraiera happy bafta:*

| Moov a răspuns:

Nu depinde de tine.El pur si simplu s-a plictisit de tine. Daca tu chiar ai insemnat ceva pentru el,se va intoarce la tine,deci e al tau,si eu iti sugerez sa treci cu vederea, de data asta. Daca nu se mai intoarce, nu ai pierdut nimic.

| danny_1954 a răspuns:

Iarata-l e cel mai simpu si daca se mai repeta intoarcei spatele big grin parerea mea

| Andreyuyu a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa il ierti sau daca esti genul care nu iarta usor vb cu el intreaba-l dc tea jignit sau dc v-ati certat si daca iti spune motivul si acela esti tu adica ai facut ceva nu stiu spune ca iti pare rau. Pentru ca nu cred ca daca era cel mai bun prieten te jignea fara motiv succes