| anonim_4396 a întrebat:

Am un coleg care imi este "best friend", cel putin asa credeam. M-a jignit si nu ma asteptam la asta din partea lui. Si-a cerut scuze dar parca lui nu-i parea rau de ce a facut. Si de asta nu l-am iertat pe moment.

Am stat suparata pe el, asteptand sa isi mai ceara scuze, sperand sa fie mai sincere, dar nu a facut-o. S-a purtat destul de indiferent, cred ca a si incercat sa ma faca "geloasa" oferindu-i atentie altei fete. Am incercat sa port o discutie cu el dar nu stiu cat de "in serios" a luat-o.

Cum sa-l fac sa se comporte cu mine frumos si sa fim din nou prieteni buni?

Multumesc.

2 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Ase, pai daca iti este best friend, deci prieten doar, nu ar trebui sa fii geloasa indiferent cum s-ar purta cu vreo fata big grin
si asa am avut si eu un prieten, pe care il consideram chiar un prieten bun si tineam mult la el, dar acum nici nu mai exista pentru mine, tot coleg de clasa

stii cum sunt baietii, ca si ei intre ei se jignesc, dar nu se supara sunt asa mai mistocarihee hee, nu ar trebui sa te superi, mai ales ca si-a cerut si scuze, si chiar daca i-a parut rau, pentru baieti ii cam ciudta se isi ceara scuze unei fetewinking
daca ai fost suparata cu el, probabil ai fost is indiferenta, deci de-asta el te-a lasat in pace si a incercat sa se imprieteneasca cu alta fata,
si pe baieti de-obicie cand ii ignori ca au ti-au gresit cu ceva, cam greu sa se intoarca ei la tine cu parere de rau straight face
nu prea ai cum sa-l faci sa se comporte frumos cu tine, dar ar fi doua variante laughing
ori te porti tu frumos cu el, si treci peste faptul ca te-a jignit, sa zicem ca-l ierti de data asta, dar data viitoare sa stii ca nu mai are rost happy ...eu asa as face, mai ales daca ziic ca erati prieteni buni
sau sa-l intrebi direct daca vrea sa mai fiti prieteni sau nu si vezi ce zicewinking

| hamsteru a răspuns:

As vrea sa te intreb ceva,fata la care se da acum este pr buna cu tine? Daca nu inseamna ca ea la pus, cheama-l uitate in ochii lui si intreaba-l de ce face asta o sa vezi ca n-are curaj sa te priveasca in ochi si ii va parea rau, Daca nu merge cautati alt baiat si fal gelos