| DiaDiana9988 a întrebat:

TPU! Am un iubit de cateva luni, si de la un timp a inceput sa se comporte foarte ciudat... Nu mai vorbeste cu mine, e foarte rece si distant... Pana acum nu era asa. Si nu stiu ce sa cred. Ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| diwa a răspuns:

E important daca a inceput sa se comporte asa din senin, sau daca l-ai suparat cu ceva sau i-ai facut ceva, chiar si fara sa vrei. Daca nu iti dai seama ce puteai sa-i faci, intreaba-l pur si simplu daca l-ai suparat, ranit sau jignit cu ceva, si daca raspunsul e "da" incearca sa ii explici ca nu a fost cu intentie, ca nu ti-ai dat seama, ca iti pare rau si ca vei fi mai atenta pe viitor pentru ca nu vrei sa-l pierzi. Dar daca acest comportament chiar a survenit din senins, inseamna ori ca vrea sa iasa din relatia asta dar nu stie cum, ca sa nu te raneasca, si fiind rece, te pregateste oarecum pentru momentul cand o sa va despartiti, ori te insala :-s

5 răspunsuri:
| Barbiiiiie a răspuns:

Eu cred ca vrea sa incheie orice relatie cu tine.Nu vreau sa te descurajez dar asta este adevaru, un om care este distant, rece si ciudat e clar ca vrea sa va despartiti face toate astea fiindca nu vrea sa iti zica personal, si asteapta sa ii dai tu papucii.Eu zic sa nu il lasi sa te calce in picioare si sa-i dai tu papucii, inainte sa tii dea el, o sa fie cam aiurea pentru tine atunci
Sper ca te-am ajutat.O zi buna sa ai:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ati facut cumva dragoste?

| DiaDiana9988 explică (pentru anonim_4396):

Man, am 13 ani, sigur ca nu am facut dragoste!

| Cosmin1I a răspuns:

Sfat deja ti s-a dat. Posibil sa fi aparut si o noua fata in viata lui.

| availablehandyman a răspuns:

E complicata treaba! daca se comporta asa inseamna ca vrea sa se desparte de tine! asta cred eu nu stiu! sad