| KM3 a întrebat:

As cam avea nevoie de un sfat sau ceva..Cam acum o luna a inceput sa imi placa de un baiat de la mine din liceu.Si recent mi-am recunoscut mie insami faptul ca il plac.Imediat ce mi-am dat seama ca eu il simpatizez,am aflat ca si-a gasit "iubirea". Nu stiam cine e fata,si am crezut ca nu sunt suparata,ca nu sunt egoista si ca daca spun ca il simpatizez,sa ma bucur de fericirea lui,ca cica dragostea nu trebuie sa fie egoista (nu-i chiar dragoste in cazul meu,dar totusi).Cam de o saptamana, pana acuma vreo jumate de ora, am crezut ca nu mai simt nimic si ca a fost ceva pe moment.Acum vreo jumate de ora-o ora am aflat care fata e marea lui "iubire" cu care se tot lauda pe ask.fm si ma cuprinde un sentiment ciudat si nu stiu de ce.Intrebarea mea este:de ce daca nu il mai simpatizez cum o faceam la inceput, de ce brusc de cand am vazut cine e noua lui prietena, ma simt nasol.Si cum pot sa scap de "golul" asta din stomac.Nu sunt extrem de suparata,nu sunt dramatica, dar am un sentiment ciudat si nu mi-l pot explica si vreau sa scapt de el -_-
p.s: il vad aproape zilnic la liceu.
Accept orice raspuns serios in legatura cu asta!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Timpu trece si scapi de gandu ala ciudat care il porti.

| KM3 explică (pentru mgtow):

Da,probabil ca asa va fi. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e,, IUBIRE,, sau cel putin asa cred.Cati ani ai? In fine nu contează.Cu timpul o sa-ti trecă, dar mereu vei ramane cu o amintirea.Cine stie poate vei fi cu el nu-ti pierde sperantă nu stii ce-ti rezervă viată. Poate a facut parte si va face in continuare parte din amintirele tale+ il vezi in fiecare zi corect? Incearcă sa-i vorbesti. Sper ca te-am ajutat am doar 14-15 ani si nu prea ma pricep la baietii, dar am incercat.

| Rauldor a răspuns:

Îti va trece. Timpul le rezolvă pe toate.Ai putea să observi căror colegi de liceu le placi şi cine te simpatizează, şi să petreci mai mult timp cu aceştia. Poate te vei îndrăgosti, cine ştie, să scapi de obsesia faţă de el. Poţi accepta că acum are prietenă? N-a fost să fie, şi nimeni nu e vinovat pentru asta.

| KM3 explică (pentru Rauldor):

Buna iddea ca sa observ caror colegi le plac.Mersi frumos! :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru KM3):

happy