| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa imi dati niste sfaturi... peste vreo 1 luna ma duc sa fac radiografie le plamani, si eu sunt fumator, dar nu inrait fumez circa 2-3 tigari pe zi, si cateodatat chiar nici una sa mai putin de 2. in fine as vrea sa va intreb daca miar iesi la radiografie ca sunt fumator, si ce as putea sa fac sa nu imi iese, am deja 1 saptamana si ma simt mult mai bine fara ele... multumesc anticipat.

1 răspuns:
| cryna a răspuns:

Daca esti fumator de anii buni, chiar daca nu fumezi mult tot iti va iesi.dar daca nu fumezi de mult si nu mai fumezi pana ce iti faci radiografia nu iti va iesi. oricum vor afla ca esti fumator daca ai vreo boala care poate fi doar din cauza tigarilor.sau ceva asemanTOR.Dar daca stii ca esti sanatos si nu ai probleme cu plamanii nu cred ca au de unde sa isi dea seama. oricum ai zis ca te simti mai bine fara tigari, deci eu te sfatuiesc sa nu mai fumezii. daca te simti mai bine inseamna ca ai ceva de la tigari